Po rozjaśnianiu kolor zawsze będzie nieciekawy, w takiej sytuacji należy go wyrównać farbą. Pamiętajmy, że poziom farby musi być dobrany do poziomu uzyskanego rozjaśnienia, jeśli więc mamy bardzo jasny blond po dekoloryzacji, kładziemy bardzo jasny blond na długości.

farbowanie włosów po ściągnięciu koloruPłożenie farby ciemniejszej od uzyskanego poziomu rozjaśnienia wymaga przede wszystkim użycia farby profesjonalnej na wodzie 3% i ewentualnej redukcji czasu działania, jeśli są to kolory oscylujące przy odcieniach chłodnych. Często zdarza się, że jedno farbowanie to za mało. Z takimi włosami pracujemy do skutku, czasem na ostateczny, zadowalający nas efekt trzeba poczekać.

Dekoloryzacja

Polega na usuwaniu z włosów sztucznych, zbyt ciemnych pigmentów. Istnieją jednak dwa warunki, jakie trzeba spełnić, by zabieg ten przyniósł oczekiwane efekty.

  • Po pierwsze – włosy muszą być wcześniej ufarbowane, gdyż dekoloryzacja usuwa wyłącznie pigmenty sztuczne, a nie naturalne.
  • Po drugie – włosy powinny być w dobrej kondycji. Zabieg co prawda nie niszczy ich struktury, ale może je osłabiać, tym bardziej, że zazwyczaj po dekoloryzacji konieczne jest ujednolicenie odcienia włosów za pomocą delikatnej farby.

Należy zaznaczyć, że dekoloryzacja bardzo obciąża naszą fryzurę i odradzana jest osobom, które posiadają włosy cienkie, zniszczone i szczególnie narażone na wypadanie. Dekoloryzacja jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym dla włosów, polegającym na uwolnieniu z włosów sztucznego, ciemnego pigmentu. Najlepiej sprawdza się przeprowadzona na włosach ciemnych – od czerni aż po czerwienie i ciemne, nierozjaśniane rudości.

Zagrożenia dekoloryzacji

Jeśli uważamy, że dekoloryzacja pozostaje absolutnie bez wpływu na włosy to bardzo się mylimy. Dekoloryzacja przede wszystkim je wysusza i wymagają potem od nas troskliwego traktowania, przez jakiś czas najlepiej według technik dla włosów typu szklistego. Jeśli natomiast dobrze zadbamy o nasze włosy po dekoloryzacji, to będziemy mieć gwarancję, że pozostaną one w dobrej kondycji i po okresie intensywniejszego odżywiania, będzie można wrócić do poprzednich nawyków. Dlatego też powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do włosów farbowanych. Dodatkowo musimy je również odpowiednio nawilżać. Dodatkowo po rozjaśnianiu końcówki powinny zostać podcięte przynajmniej o te 2cm. Pamiętajmy, że nigdy nie dekoloryzujemy włosów bardzo suchych, bardzo zniszczonych, bardzo delikatnych.

[Głosów:23    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ