Faktem jest, że przejście z brązu na blond jest bardzo skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Dodatkowo pewne jest , że jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy.

Dekoloryzacja

farbowanie z ciemnych włosów na blondDekoloryzacja włosów polega na usuwaniu z włosów sztucznych, zbyt ciemnych pigmentów. Istnieją dwa warunki, jakie trzeba spełnić, by zabieg ten przyniósł oczekiwane efekty.

I. Po pierwsze – włosy muszą być wcześniej ufarbowane, gdyż dekoloryzacja usuwa wyłącznie pigmenty sztuczne, a nie naturalne.

II. Po drugie – włosy powinny być w dobrej kondycji. Zabieg nie niszczy ich struktury, ale może je osłabiać, tym bardziej, że zazwyczaj po dekoloryzacji konieczne jest ujednolicenie odcienia włosów za pomocą delikatnej farby.

Każdy profesjonalny fryzjer przed nałożeniem farby dokona dekoloryzacji bezpiecznymi dla włosów środkami. Najszybciej w pozbyciu się niechcianego koloru włosów pomoże użycie rozjaśniacza. Ten używany w salonie zawiera co prawda amoniak, ale prócz tego również substancje pielęgnujące, dlatego jest on stosunkowo łagodny dla włosów.

Dekoloryzacja włosów: domowe sposoby

1. Dekoloryzator z drogerii-Ściąganie pigmentu z włosów odbywa się etapami. Ten kosmetyk trzeba przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, nałożyć na włosy, zaczynając od dołu i kierując się ku górze, omijając odrosty. Jeśli kolor jest nierównomierny, cały zabieg trzeba powtórzyć.

2. Rozjaśniacz zmieszany z szamponem i odżywką-szampon ma działanie zasadowe, a więc otwiera łuskę włosa, dzięki czemu rozjaśniacz może łatwo do niego wniknąć i usunąć pigmenty. Dodana do mieszanki odżywka chroni włosy i nawilża je.

3. Własnej roboty maseczki rozjaśniające-lekko rozjaśnią zbyt ciemną farbę. Jednym z częściej polecanych przepisów jest maseczka z miodu, którą trzeba nałożyć przed myciem na kilka godzin. Inny sposób to mycie włosów szamponem zmieszanym z łyżeczką sody oczyszczonej, a następnie płukanie ich wodą z octem jabłkowym.

Pielęgnacja po dekoloryzacji

Podstawą jeśli chodzi o pielęgnację po farbowaniu z ciemnych włosów na blond jest nawilżenie. Dodatkowo oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków podczas regularnej pielęgnacji, koniecznie powinniśmy raz na jakiś czas wykonać profesjonalny zabieg rekonstrukcji włosów, głęboko nawilżający a także keratynowe prostowanie. Warto jest wybierać przede wszystkim kosmetyki do domowej pielęgnacji, które zawierają kreatynę. Ponieważ jest ona jednym z najlepszych składników odżywczych a dodatkowo stanowi ratunek dla osłabionych włosów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ