Żyjemy dzisiaj w świecie, gdzie wzrasta przekonanie o tym, że warto żyć zdrowo. To optymistyczny trend. Problemem jest to, że część ludzi nie lubi zmieniać swoich przyzwyczajeń żywieniowych, które często nie należą do najlepszych.

Istnieje jednak pewien sposób by wprowadzić do menu trochę substancji odżywczych i witamin. Chodzi o soki. Producenci oferują setki sprzętów, mających pomagać je przygotować. Godne uwagi są wyciskarki do soków. Wyciskarka nie sieka owoców, a tłoczy sok z ich międzykomórkowej przestrzeni (wpływa to na to, że pożyteczne składniki, jak np. żelazo, są łatwiej przyswajalne i nie ulegają utlenieniu).

Opowiedzmy teraz trochę o sokach z warzyw, które nie są tak popularne jak owocowe, ale ich regularne picie bardzo dobrze wpływa na utrzymanie zdrowia w świetnej formie. Dobrym przykładem będzie wyciśnięty sok z pietruszki. Stosować go możemy czysto profilaktycznie, jak i przy leczeniu konkretnych schorzeń. Najlepiej zadziała on na układ płciowo-moczowy. Inny sok z warzyw, który najskuteczniej oczyści organizm z toksyn to sok z kapusty. Gdy będziemy regularnie pić świeżo wyciśnięty sok z tego warzywa, to oczyścimy jelito grube z wszelkich potrawiennych pozostałości. Z kolei soki z marchwi i kapusty skutecznie likwidują kamienie na wątrobie i wrzody.
Bogactwo składników i witamin, które jest zawarte w sokach z wyciskarki jest tak duże, że znaczna część lekarzy poleca je zarówno przy profilaktyce i jak terapii wspierającej leczenie. Najlepiej, jeżeli chcemy mieć pewność, że sok, który właśnie pijemy, będzie dobrej jakości wycisnąć go samemu. Potrzebna nam będzie do tego dobrej jakości wyciskarka. Wyciskarki do warzyw i wyciskarki do owoców są tak popularne, że nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem tej właściwej.

Wyciskarka wysokiej klasy to koszt około dwóch tysięcy złotych. Może wydaje się on duży, ale jest stwierdzone, że przy używaniu przez dłuższy czas jej zakup opłaci się nam o wiele bardziej w porównaniu do soku zakupionego w sklepie (będącego tak samo jak z wyciskarki: naturalnym, bez żadnych konserwantów i nierozcieńczonym). Podstawą jakości wyciskarki jest gwarancja. Jeżeli producent zapewnia nam 2-3 letnią gwarancję, to możemy być niemal pewni, że najpóźniej rok od ukończenia gwarancji dojdzie do jakiejś awarii. Dobry producent, spokojnie da gwarancję na silnik oraz główne elementy na przynajmniej 3 lata.
Jeżeli zatem chcemy urozmaicić naszą dietę właśnie poprzez soki owocowe bądź warzywne z wyciskarki do soków to kupmy ją. Wszystkie inwestycje, które polepszają nasze zdrowie warte są każdych pieniędzy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ