Jeśli na twarzy pojawiają się rumieńce pod wpływem działania niskich czy wysokich temperatury, stresu czy emocji, ale po ustaniu wpływu tych czynników giną – nie ma powodów do niepokoju. Jednak osoby o cerze naczynkowej bardzo często mają takie rumieńce ciągle, a ich cera jest nie tylko zaczerwieniona, ale również boleśnie piecze.

Objawy cery naczynkowej

Widoczne na twarzy pajączki, rozszerzone naczynka na policzkach, brodzie w okolicach nosa to defekt kosmetyczny, który dotyka głównie kobiety bez względu na wieku. Za pojawianie się naczynek odpowiada estrogen, którego działanie w postaci widocznych naczynek nasila się po 30. roku życia. Taka cera bardzo źle znosi nagłe zmiany temperatur, zwłaszcza przy ogrzewaniu organizmu po przyjściu z niskich temperatur.

Kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację. Odpowiednio dobrany krem do cery naczynkowej powinien z jednej strony uszczelniać naczynka, a z drugiej chronić skórę przed działaniem promieni UV i zapewniać jej odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki zawartości rutyny i witaminy C naczynka się obkurczają, przez co zmniejszają się również wszelkie zaczerwienienia na twarzy.

Zakazane przy cerze naczynkowej są ziarniste peelingi, które należy zastąpić peelingami enzymatycznymi, oraz kosmetyki, w których składzie znajduje się olejek mentolowy, alkohol czy mięta. Przy cerze naczynkowej należy unikać również wszelkich preparatów liftingujących.

Domowe sposoby na cerę naczynkową

Do pielęgnacji cery naczynkowej można przygotować domowy, ziołowy tonik zaparzając nagietek, skrzyp i kwiat kasztanowca w równych proporcjach. Korzystnie na zmniejszenie widoczności naczynek wpływa również kompres przygotowany z gotowanego siemienia lnianego.

Przy cerze naczynkowej ważny jest makijaż. Zbyt widoczne naczynka można zatuszować wybierając zielony korektor, na który należy nałożyć fluid, a całość przypudrować. Makijaż można podkreślić używając bronzera – pudry w kolorze różowym przy cerze naczynkowej nie są wskazane.
artukuły

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ