Odchudzanie czyli kuracja, której celem jest redukcja wagi, jest udziałem coraz większej liczby osób na całym świecie. Problem nadwagi i otyłości dawno już przestał być indywidualną sprawą jednostek, a stał się poważnym problemem społecznym. Na nadwagę ludzie zapracowują sobie złą dietą z nadmierną zawartością energii, brakiem ruchu, stresem, wygodnym życiem. I gdy nagle okazuje się, że muszą dobrze wyglądać, bo nadchodzi termin wesela, chrzcin, balu czy premiery w operze, a suknia czy marynarka się nie dopinają, wówczas poszukują skutecznego sposobu na szybkie pozbycie się nadmiaru tłuszczyku. Jak schudnąć szybko, żeby zdążyć przed terminem wielkiego wyjścia? Nie jest to proste. Skoro tycie trwało trochę czasu, to i chudnięcie czasu wymaga. W dodatku tycie było dość przyjemne – odchudzanie takie nie jest nigdy.
Są sposoby na szybką redukcję wagi o kilka kilogramów. To takie pogotowie odchudzania opiera się z reguły na restrykcyjnych monodietach, czyli dietach zawierających jeden rodzaj składników pokarmowych. Odchudzanie w ten sposób daje doskonałe efekty, ale jeśli po zakończeniu diety wrócimy od razu do starych nawyków żywieniowych, zrzucone kilogramy wrócą jak bumerang i jeszcze przyciągną ze sobą kilka następnych. Jednym słowem – im szybsze zrzucanie wagi, tym większe zagrożenie efektem jo-jo.
Diety mocno ograniczające ilość kalorii powinny być uzupełnione suplementami, które niwelują deficyty minerałowe i witaminowe. Najlepiej kupować te preparaty w dobrych aptekach, sklepach drogeryjnych lub u licencjonowanych sprawdzonych sprzedawców preparatów na odchudzanie. Dostarczać należy nie tylko witaminy i minerały, ale przede wszystkim błonnik pokarmowy. Dieta odchudzająca zazwyczaj doprowadza do zaburzeń w funkcjonowaniu układu wydalniczego. Błonnik spożywany w postaci proszku, granulek, pastylek popity dużą ilością wody pomoże przesuwać zalegającą w jelitach treść a następnie ją usuwać z organizmu.
Szybkie odchudzanie warto wspomagać zwiększoną aktywnością fizyczną. Ćwiczenia w siłowni, w domu, spacery i biegi pomogą wzmocnić mięśnie, wymodelują sylwetkę, wzmocnią stawy i kręgosłup.

www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChroń swój komputer
Następny artykułWłam

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ