Jak otworzyć drzwi bez klucza?
To pytanie zadaje sobie nie tylko włamywacz. Przypuśćmy, że znajdujemy się w sytuacji, kiedy chcemy wejść do własnego domu, ale klucz akurat został samochodzie, który zaparkowaliśmy daleko. Pójście po niego zajmie nam sporo czasu, a na nim nam zależy niemiłosiernie. Co robić ?
Jeśli mieszkamy na parterze — możemy spróbować wspiąć się na parapet i jakoś otworzyć okno. Musimy jednak zastanowić się, czy aby na pewno jest to nasze okno. Jeśli tak, to jeszcze nie koniec zmartwień.
Wisząc tak na parapecie, raczej tylko my wiemy, że jest on nasz. Łatwo możemy wzbudzić podejrzenia, a tłumaczenie, że jest to nasz parapet — tylko pogarsza sytuację. Najlepiej przygotować sobie zawczasu kartkę i na niej napisać, o co chodzi. Przyczepiamy sobie kartkę na plecach /ciężko — wiem/ i tak wyposażeni działamy dalej.
No tak, ale co zrobić, gdy mieszkamy wyżej, a nawet znacznie wyżej ?
Telefonowanie do straży pożarnej narazi nas tylko na niepotrzebne koszty i ośmieszenie. Wzywanie helikoptera jest jeszcze bardziej kosztowne. Polecałbym odwiedziny u sąsiada, który mieszka nad nami.
Może da się namówić na zrobienie otworu w podłodze. Niewątpliwe koszt pokrywamy z własnej kieszeni, ale przecież czas jest najważniejszy.
Innym sposobem może być sprawdzenie, czy aby na pewno drzwi są zamknięte, bo przecież i takie sytuacje się zdarzają. Jeśli są zamknięte, no to mamy pecha, ale jeśli jednak są otwarte, to najpierw upewnijmy się, czy to na prawdę drzwi od naszego mieszkania. Jeśli to nie nasze mieszkanie — uprzejmie przeprośmy i szukajmy własnego /tylko wtedy, gdy obrażenie są niegroźne/. Gdy jednak mamy to szczęście i odkryjemy, że to nasze mieszkanie — wówczas musimy niezwłocznie rozpocząć sprawdzanie, czy wszystko jest na miejscu i czy coś nie zginęło. Kiedy okaże się, że straty są olbrzymie — wracamy do sytuacji, kiedy drzwi są zamknięte.
Bierzemy duży rozpęd /jeśli nie pozwala na to korytarz, to z piętra poniżej/ i z całej siły walimy sobą w drzwi /nasze/.
Później dopiero odkrywamy, że klucz był w innej kieszeni.

www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ