Okulary lustrzanki, które pokochali celebryci i trendsetterzy, teraz są dostępne dla każdego. Wystarczy wybrać właściwy model, aby w modny sposób chronić oczy przed słońcem. Tylko jak je dobrać do owalu twarzy?

Lustrzanki – znane okulary przeciwsłoneczne w nowej odsłonie

Lustrzanki były obecne w modzie już kilka sezonów temu. Wówczas ich szkła były wykończone na srebrno czy złoto. W obecnym sezonie najbardziej trendy są lustrzanki ze szkłami w kolorach tęczy. Mniejszą wagę przykłada się w nich do koloru i kształtu oprawek. Odbijająca światło powierzchnia lustrzana jest widoczna w nich jedynie od zewnątrz, dla noszącego je użytkownika to nadal okulary przeciwsłoneczne, których zadaniem jest pochłanianie promieni UV oraz ochrona przed słońcem. Lustrzana powłoka doskonale zasłania oczy, zatem po ten rodzaj okularów mogą sięgnąć osoby nieśmiałe, które bezkarnie mogą się przyglądać wszystkim dookoła. Same szkła rozświetlają twarz, zaś dla noszącego istotny jest przede wszystkim dobór oprawek. To właśnie dzięki nim lustrzanki mogą nosić kobiety i mężczyźni do każdej stylizacji.

Jakie lustrzanki wybrać

Pierwszym rodzajem oprawek, które automatycznie kojarzą się z lustrzankami, są aviatorki, z ciężkimi oprawkami w dosyć sportowym stylu. Ten typ oprawek zalecany jest głównie osobom, które chcą optycznie skrócić twarz. Moda retro i na pin up girls przywróciła do łask kocie oprawki, które w tym sezonie można nosić w wersji z lustrzanymi szkłami. Po takie okulary powinny sięgnąć właścicielki twarzy okrągłej, którą kocie oprawki optycznie wysmuklą. Dużą dowolność w wyborze dają oprawki okrągłe, które obecnie można nosić zarówno w wersji a la lennonki, jak i w stonowanej oprawie rogowej. W przypadku tych okularów jest tylko jeden zakaz – nie powinny po nie sięgać osoby o okrągłej twarzy. Modne są również kontrastowe połączenia koloru oprawek i szklanego wykończenia szkieł. Choć obecnie najmodniejsze są pudrowe beże i róże, to zestawienie mało oczywiste, jak np. zielone szkła i oprawki w odcieniu intensywnego kobaltu, będzie równie modne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ