Niemal każda kobieta jest niezadowolona ze swojej sylwetki. Jednak odpowiednio dobrana garderoba, w tym bluzka, mogą zatuszować niedoskonałości i podkreślić jej atuty.

Modelowanie sylwetki przez dobrze dobraną bluzkę

Podstawowa zasada, związana z wyborem deseniu bluzki, mówi o tym, że pionowe paski, rzędy guzików, ale także dodatki w postaci długich naszyjników czy szali, wyszczuplą sylwetkę, zaś paski poziome mogą optycznie pogrubiać. Przy szerokich ramionach sprawdzą się dekolty portfelowe lub w serek, które odwrócą uwagę od tej części ciała. Jednocześnie kobiety, które mają dosyć masywne ramiona, powinny unikać poduszek oraz rękawów reglanowych.

Dobrze dobrana bluzka pozwala także na zatuszowanie wystającego brzuszka. W tym przypadku sprawdzą się tuniki z rozszerzanym dołem, równie dobre będą bluzki z graficznymi wzorami oraz dodatkowymi drapowaniami na wysokości talii. Wybierając odpowiedni fason bluzki można również stworzyć talię. W tym celu należy postawić na bluzki ze wstawkami gumowymi, szerokimi ściągaczami oraz dodatkowymi zaszewkami na wysokości talii. Talię można także podkreślić wiążąc szarfę lub wykorzystując szeroki pasek.

Żadna kobieta nie jest w pełni zadowolona z wyglądu swojego biustu, którego wygląd także można poprawić wybierać odpowiednie fasony bluzek lub stawiając na wybrane desenie. Powiększenie biustu jest możliwe przy bluzkach z dodatkowymi kieszeniami, żabotami czy falbanami w górnej partii bluzki. Wskazane będą także bluzki z dekoltem hiszpańskim, odsłaniającym ramiona. Przy dużym biuście i krótkiej szyi oraz przy ciężkiej sylwetce sprawdzą się dekolty trójkątne. Duży biust i krótką szyję podkreśli z kolei dekolt w serek. W tym przypadku sprawdzą się także bluzki koszulowe, które pozwalają na zatuszowanie zbyt szerokich ramion. Przy dużym biuście dobrze wyglądają również bluzki z V-dekoltem, luźne tuniki czy bluzki w geometryczne wzory.

Przy każdym typie sylwetki sprawdzą się asymetryczne dekolty, podobnie dobrze wyglądają głębokie dekolty, które jednocześnie pozwalają na ukrycie zbyt wystającego brzuszka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ