Ciekawym sposobem na wykończenie podłogi tarasu czy balkonu jest położenie specjalnej wykładziny zewnętrznej. Możemy znaleźć je w bardzo wielu wzorach i rodzajach, a także różnym pułapie cenowym. Jakie są wady i zalety wykładzin zewnętrznych na balkon lub taras? Czym się kierować przy wyborze wykładziny zewnętrznej?

Wykładzina na balkon i taras

Położenie wykładziny na wylewkę betonową czy płytki nie tylko sprawi, że powierzchnia stanie się przyjemniejsza w dotyku, umożliwiając dzieciom siedzenie bezpośrednio na niej, a dorosłym na przykład ćwiczenie jogi na powietrzu, ale także może być ciekawym elementem aranżacji, wprowadzając swój oryginalny charakter zależny od wzoru. Dostępne są bardzo różnorodne modele, od imitujących deski, przez wzorzyste jak perskie dywany, po wykładziny na balkon imitujące trawnik. Zdecydowana większość z nich jest wykonana z tworzyw sztucznych, co gwarantuje ich wysoką odporność na czynniki atmosferyczne.

Wykładzina imitująca trawnik

Coraz większą popularnością cieszą się wykładziny zewnętrzne na balkon imitujące zielony trawnik, szczególnie w aranżacjach niewielkich balkonów i tarasów w miastach. Wybierając sztuczną trawę na balkon, lepiej jest sięgnąć po te ze średniej lub wyższej półki – najtańsze produkty są najbardziej szorstkie i „sztuczne” w dotyku. Wykładzinę imitującą sztuczną trawę zazwyczaj można kupić na metry i łatwo ją samodzielnie przyciąć, dzięki czemu nada się do każdego metrażu. Należy zwrócić uwagę, czy spód wykładziny jest perforowany – pomaga to w wysychaniu po deszczu, zapobiegając zbieraniu się wody. Sztuczna trawa wyróżnia się łatwością w utrzymaniu i stosunkową niską ceną, a także będzie pasować do większości mebli i innych elementów aranżacji balkonu czy tarasu.

Montaż i pielęgnacja wykładzin zewnętrznych

Wybierając wykończenie podłogi na zewnątrz budynku weźmy pod uwagę to, że Wykładzina na taras czy balkon jest bardzo niewymagająca, jeśli chodzi zarówno o montaż, jak i pielęgnację. Zazwyczaj jest sprzedawana w rolkach o różnych wymiarach, z których docina się odpowiednią długość. Jeśli kształt naszego balkonu jest nietypowy, wykładzinę wystarczy dociąć ostrym narzędziem. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjna, wykładziny na taras i balkon wymagają jedynie przecierania na mokro, a sztuczne trawniki – odkurzania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ