Według Instytutu Pantone sezon wiosna – lato 2016 to czas koloru żółtego. Na modne akcenty w intensywnych odcieniach koloru żółtego zdecydowali się już projektanci mody i styliści. Jak nosić żółte ubrania, aby uniknąć modowej wpadki?

Żółty jako baza

Według specjalistów z Instytutu Pantone obecny sezon będzie sezonem żółtego w odcieniu buttercup. Ten odcień jest wykorzystywany jako tło dla innych nadruków, może być również zestawiany z innymi kolorami. Najważniejsze, aby w stylizacji pojawił się choć jeden element w tym odcieniu jako top, sukienka czy spódnica. W zależności od wybranych dodatków można w ten sposób uzyskać stylizacje romantyczne, nowoczesne albo minimalistyczne.

Odcień buttercup szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z różnymi odcieniami koloru niebieskiego, także delikatnego błękitu. Jego soczystą ekspresyjność podkreśli połączenie z różem, czerwienią, zielenią czy brązem. Kobiety, które mają obawy przed wybraniem tego koloru, mogą go delikatnie przytłumić stosując dodatki pastelowe – różowe czy brzoskwiniowe. Z kolei przygaszone odcienie brązu (kolor kawowy) czy czerwieni zdecydowanie tłumią intensywność koloru buttercup.

Jak wybrać stylizacje z żółtym w roli głównej

W zależności od rodzaju karnacji warto wybierać nieco inne odcienie koloru żółtego. Osoby, których typem urody jest jesień, mogą zdecydować się na kolor żółty w dowolnym odcieniu, inne typy urody powinny dostosować odcień modnej żółci do kolory włosów czy oczu. I tak osoby o urodzie charakterystycznej dla typu wiosennego powinny postawić na odcienie pastelowe, które uzupełni klasyczna biel. Jasne odcienie żółtego idealnie podkreślą urodę typu letniego, z kolei chłodne i pastelowe odcienie żółtego będą idealne dla kobiet o typie urody zimowej.

Przy kompletowaniu wiosennej garderoby warto postawić na jedną część stylizacji w odcieniu żółtego. Może to być płaszcz czy marynarka, które ożywią stylizację, równie dobrze się sprawdzi modny akcent w postaci butów w tym kolorze. Jednak wystarczy dodatek w postaci żółtego topu czy spodni, aby stworzyć modną stylizację, w której można także pójść do pracy.
artukuły

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ