Podobno oczy są tym, na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, gdy kogoś poznajemy. Dzięki zastosowaniu kilku podpowiedzi każda kobieta może mieć spojrzenie, które oczaruje każdego.

Zestaw niezbędników do makijażu

Optyczne powiększenie oczu skupia się na dwóch głównych elementach: powiększeniu oka poprzez zastosowanie jasnego cienia w wewnętrznej części, oraz zastosowaniu ciemnej kredki w zewnętrznej części. Przed rozpoczęciem makijażu warto wykonać dokładny demakijaż twarzy, który można również uzupełnić o delikatny peeling, aby krem oraz baza pod podkład lepiej się wchłaniały. Na powieki również należy nałożyć specjalną bazę oraz podkład.

Do wykonania makijażu potrzebna będzie zalotka, tusz do rzęs, eyeliner (najlepiej w kolorze czarnym lub granatowym), kremowy cień do powiek w kolorze cielistym, sypkie cienie do powiek w kontrastowych kolorach (jeden bardzo jasny, drugi – w kolorze brązu lub czerni). Przydatna będzie także kredka do oczu (ecru) oraz dwa pędzelki do podkreślenia wewnętrznej części oka oraz do roztarcia nałożonych cieni.

Malowanie oczu krok po kroku

Na górną powiekę należy nałożyć cielisty cień do powiek, a następnie nałożyć jasny sypki cień w wewnętrznych kącikach oczu. Ciemny cień na górnej powiece należy nakładać od zewnętrznego kącika do mniej więcej połowy oka. Następnie należy podkreślić rzęsy eyelinerem, zaczynając malowanie nieco dalej od kącika oka. Linia namalowana eyelinerem powinien się rozszerzać w kierunku zewnętrznego kącika oczu. Przeciągnięcie kreski poza powiekę może stanowić bazę do wykończenia makijażu w stylu kociego oka. W kolejnym etapie potrzebna będzie kredka do oczu. Należy ją rozetrzeć tuż pod linią brwi oraz narysować kreskę od wewnętrznej strony na dolnej powiece (tak zwana linia wodna). Pozostaje jeszcze skorzystanie z zalotki oraz nałożenie tuszu do rzęs. Zalotkę przed wykorzystaniem warto podgrzać, a następnie trzymać nieruchomo na rzęsach przez około 20 sekund. Na koniec pozostaje jeszcze tuszowanie rzęs.

Tak pomalowane oczy warto podkreślić akcentując brwi kredką lub cieniem oraz nakładając na usta błyszczyk w delikatnym odcieniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ