Manicure hybrydowy, czy prościej mówiąc, światłoutwardzalny, staje się coraz bardziej popularny. Nie powinno to dziwić, zważywszy na fakt, iż jest stosunkowo niedrogi (kosztuje od 30 do 100 zł w salonie, a jeszcze mniej, gdy jest wykonywany samodzielnie, w domowym zaciszu) i gwarantuje ponadprzeciętną trwałość. Hybrydy nosi się od dwóch do nawet sześciu tygodni – przez ten okres można praktycznie zapomnieć o malowaniu paznokci i ich przypadkowych złamaniach. Oczywiście, okres świetności paznokci hybrydowych różni się w zależności od jakości lakieru UV, jakim są pokryte. Jak rozpoznać trwałe lakiery hybrydowe? Sprawdźmy.

Lakier hybrydowy, żelowy czy „a’la hybryda”?

Na rynku dostępne są różne rodzaje lakierów reklamowanych jako „hybrydowe”. Niestety, pomimo tego, co mówią komunikaty marketingowe, nie wszystkie produkty tego typu to trwałe lakiery hybrydowe z prawdziwego zdarzenia. W rzeczywistości bowiem, wśród hybryd i im podobnych rozróżniamy:

  • lakiery hybrydowe, inaczej: światłoutwardzalne, utrwalane przy użyciu lamp UV i ściągane przy pomocy czystego acetonu lub specjalnych nakładek na paznokcie (które również zawierają aceton)
  • lakiery żelowe, często określane nazwą „Nail Gel”, przypominające po aplikacji lakiery hybrydowe, nie wymagające utrwalania światłem, ściągane mechanicznie przy pomocy pilnika
  • lakiery „hybrydowe bez konieczności utwardzania lampą”, czyli tak naprawdę podróbki hybryd, będące w rzeczywistości nieco bardziej trwałymi lakierami tradycyjnymi o bogatszym składzie

Jak rozpoznać dobre hybrydy?

Dobrej jakości lakier hybrydowy nigdy nie będzie reklamowany jako alternatywa dla hybrydy czy też hybryda nie wymagająca utwardzania lampą – jeśli natkniemy się na taki produkt, możemy mieć pewność, że nie ma on z hybrydą nic wspólnego. Dobry lakier hybrydowy można rozpoznać także po cenie – produkt wysokiej jakości nigdy nie będzie kosztował 2 czy 5zł, gdyż oznaczałoby to dla jego producenta stratę na jego sprzedaży. Ponadto, emalię hybrydową można ocenić na podstawie tego, jak wiele kosmetyczek jej używa. Jeśli spotkamy niepewny produkt, którego dotychczas nie widzieliśmy u żadnej kosmetyczki czy koleżanki, powinniśmy dwa razy zastanowić się przed jego zakupem.

Gdzie kupić lakiery hybrydowe?

Rynek lakierów do paznokci jest bardzo rozbudowany i łatwo się w nim pogubić, w konsekwencji zakupując nieodpowiedni lakier. Jeśli więc zależy nam na produkcie wysokiej jakości, powinniśmy postawić na sprawdzone źródło. Światłoutwardzalne produkty do stylizacji paznokci najlepiej jest kupować bezpośrednio u ich producentów. Godne polecenia są między innymi polskie lakiery hybrydowe Polish Hybrid. Produkty tej marki przeznaczone są zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Produkowane w imponującej ilości kolorów i rodzajów emalie do manicure hybrydowego tej firmy charakteryzują się wysokim stopniem pigmentacji oraz niewygórowanymi cenami, które udaje się utrzymać dzięki skupieniu na dystrybucji przez Internet. Trwałe lakiery hybrydowe Polish Hybrid zakupimy bezpośrednio na stronie producenta polishhybrid.pl.

Trwałe lakiery hybrydowe to przede wszystkim te, które utwardza się przy pomocy lampy UV – żadne zamienniki w postaci lakierów żelowych czy pseudo hybrydowych nie gwarantują takiej trwałości. Jeśli chcemy zakupić emalie dobrej jakości, postawmy na niedrogie, a dobre polskie lakiery hybrydowe Polish Hybrid.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ