Dzisiaj coraz częściej możemy się spotkać z różnymi rodzajami zabiegów, które mają na celu poprawić nasz wygląd. Do niedawnych nowości na rynku kosmetycznym należy laser frakcyjny. Czym jest ta metoda? NA czym ona polega? Jak przedstawiają się tutaj jej wady i zalety?

Laser frakcyjny – czym on jest?

No właśnie na początek warto w ogóle powiedzieć kilka słów o tym, czym jest taki laser frakcyjny i na czym polega ta metoda. Najważniejsze jest to, na jakiej zasadzie on działa. Otóż odkryto, że komórki w skórze generalnie mają pewną zdolność pochłaniania fali elektromagnetycznych.

Laser jest właśnie tak skonstruowany, aby uzyskiwać taką konkretną długość fal, jaka będzie oddziaływała na dane komórki. W związku z tym dochodzi do ich nagrzania, a w szczególności do nagrzania wody w komórkach i mikrourazów. W ten sposób pobudzane są nasze naturalne zdolności do produkcji kolagenu i naprawy uszkodzeń. Co to daje?

Zalety zabiegu laserem frakcyjnym

Bardzo wiele. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że ten laser doskonale radzi sobie z wszelkimi przebarwieniami oraz bliznami, także tymi po trądziku. Dodatkowo w ten sposób zniwelować można także zmarszczki. Warto także dodać, że również i rozstępy oraz przeróżne inne oznaki przemijania czasu, można w ten sposób zredukować.

Tylko czy takie efekty utrzymują się wystarczająco długo? Stanowczo i zdecydowanie tak! Trzeba bowiem zaznaczyć, że laser działa na tyle znakomicie, że pobudza naturalne procesy – efekt zatem jest naprawdę trwały. Co więcej nie jest to zabieg inwazyjny i bardzo krótko trwa – można go zatem spokojnie upchnąć gdzieś w kalendarzu pracy.

Wady zabiegu laserem frakcyjnym

A jak to jest z wadami takiego zabiegu? Czy w ogóle on jakieś posiada? Niestety i tu trzeba uważać na pewne sprawy. Przede wszystkim nie jest to zabieg dla każdego – przykładowo nie można potem za dużo wychodzić na słońce, więc jeśli nasza praca jest terenowa, to niestety nie bardzo możemy zdecydować się na ten zabieg.

Ponadto u niektórych osób pojawiają się lekkie zaczerwienienia – widoczne bardziej u posiadaczek jasnej karnacji. Oczywiście zanikają one po maksymalnie kilku tygodniach, niemniej jednak niektórym osobom przeszkadza taki drobny defekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ