Makijaż oczu to bardzo ważna kwestia. Dopełnia on make-up całej twarzy, a jednocześnie gra istotną rolę jako odrębny element, ponieważ dobrze wyeksponowane i piękne oczy przyciągają spojrzenia i wzbudzają zaufanie – nie przypadkiem oczy uważane są za zwierciadło duszy. Warto także zadbać o makijaż oczu. Jak wygląda jego nakładanie ze strony technicznej. Jakie kroki należy wykonać, by ładnie pomalować oczy?

Make-up oka – nie tylko eyeliner

Makijaż oczu wydaje się być raczej nieco bardziej skomplikowanym procesem, niż nakładanie pudru bądź malowanie ust. Jest tak istotnie, jednak nie należy się go nadmiernie obawiać – w końcu praktyka czyni mistrza, a trening pozwoli stopniowo oszczędzać coraz więcej czasu i pracy, jednak efekt będzie o niebo lepszy, niż samo pociągnięcie eyelinerem bądź szybkie wytuszowanie rzęs.

Warto także zastanowić się nad wyborem make-upu, który położy się na swoje powieki – każda z pań ma inne oczy. Mają różne rozmiary, wielkość, kąt pochylenia kącików. Nie każdy makijaż będzie pasował do każdego typu oka. Źle dobrany może sprawiać dziwaczne wrażenie.

Pierwszym krokiem, jaki składa się na makijaż oczu, powinno być położenie bazy, czyli bezbarwnego preparatu, który wygładzi powieki, a także zapewni trwałość cieni. Należy także zadbać, by oko sprawiało wrażenie wystarczająco dużego – jako takie wzbudza zdecydowanie pozytywne odczucia. Żeby osiągnąć odpowiedni rezultat, należy rozjaśnić łuk brwiowy, a także powiekę, przy użyciu jasnego cienia. Ten zabieg może pomóc zwłaszcza posiadaczkom małych oczu. Sprawi on także, że brwi będą wyglądać na bardziej uniesione. Z kolei dla pań z dużymi oczami odpowiedni może być makijaż typu smoky eyes, który optycznie je pomniejszy.

Jeżeli chodzi o cienie, generalną zasadą korzystania z nich jest to, że powinno się nakładać najpierw jasne, a stopniowo dochodzić do najciemniejszych. Te pierwsze powinny znaleźć się zwłaszcza na powierzchni powieki i w wewnętrznym kąciku oka, a drugie po przeciwległej stronie. Cienie, w zależności od oczekiwanego efektu, można blendować.

Drugi etap to obrysowanie oczu kredką bądź eyelinerem. Powinno zadbać się o to, by kreska była nakładana krótkimi ruchami, jak najbliżej rzęs. Tutaj także wszystko zależy od tego, co chce się osiągnąć – można obrysować całe oczy bądź tylko ich część. Można także wyraźniej akcentować niektóre etapy kreski.

Ostatni z kroków, który składa się na makijaż oczu, to tusz. Przy pomocy specjalnej szczoteczki, należy czesać rzęsy ku górze. Warto zadbać o to, by rzęsy nie były posklejane, poprzez odpowiednie ich rozczesanie. W tym celu można wykonywać szczoteczką zygzakowate ruchy. Każda z rzęs powinna być wytuszowana.

Makijaż oczu wymaga poświęcenia mu czasu, jednak mając wprawę można wykonać go naprawdę szybko. Warto potrenować ten proces, by już wkrótce być gotową na każdą okazję i zaskakiwać powalającym spojrzeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ