Zagraniczne wakacje w pakiecie all inclusive mogą być kuszące – wszystko wliczone w cenę bez konieczności szukania wszystkiego z osobna. Uwaga – zanim wykupisz wczasy zapoznaj się dobrze z ofertą, by później nie żałować. Zobacz, co jest ważne!

Sprawdź, co dokładnie obejmuje Twoja oferta all inclusive?

Widzisz znaczek „all inclusive” i od razu kupujesz? Zaczekaj! Pakiety te mogą bowiem różnić się od siebie i obejmować zupełnie inne składniki. Zobacz, co najczęściej oznaczają najczęstsze formy all inclusive:

  • all inclusive standard – podstawowa wersja pakietu, która najczęściej obejmuje trzy posiłki dziennie, napoje alkoholowe oraz wybrane napoje alkoholowe serwowane w określonych godzinach,. Dokładny zakres zależy jednak od hotelu – sprawdź to na jego stronie przed zakupem,
  • all inclusive soft – nieco uboższa wersja klasycznego pakietu, w której najczęściej brakuje dostępu do napojów alkoholowych lub też są one dostępne w mniejszym wyborze,
  • all inclusive ultra – najczęściej oznacza możliwość skorzystania z obsługi kelnerskiej w hotelowej restauracji, room service oraz dostęp do droższych alkoholi, nieujętych w klasycznej ofercie all inclusive,
  • all inclusive total – poza samym wyżywieniem i barem, które są na wyższym poziomie, masz tutaj również dostęp do innych atrakcji znajdujących się na terenie hotelu. Najczęściej są to ekskluzywne baseny, sauny, strefy SPA czy też indywidualna opieka trenerska podczas uprawiania miejscowych sportów.

Upewnij się również, jak wyglądają pozostałe aspekty Twojej oferty, takie jak ubezpieczenie od rezygnacji z podróży czy też bagażu. Jeśli trzeba je dokupić osobno, pakiet może się okazać dość nieopłacalny.

podróże all inclusive

Nie ufaj zdjęciom!

Luksusowy, przestronny apartament z wielkim tarasem wychodzącym na morze? Owszem, taki pokój pewnie znajduje się w hotelu, jednak pewnie nie jest objęty pakietem all inclusive – a Ty otrzymasz znaczne mniejszy i urządzony bez przepychu charakterystycznego dla reprezentacyjnych apartamentów. Zanim więc kupisz wczasy zachęcony zdjęciami z katalogów, przejrzyj opinie innych wczasowiczów – najlepiej te ze zdjęciami. Dzięki temu zobaczysz, jak hotel wygląda w rzeczywistości – i jakie atrakcje przygotował dla klientów. Nie zapomnij tym, a już nigdy nie skończysz w ciasnej klitce z widokiem na ceglaną ścianę i jedzeniem przyprawiającym o skurcz żołądka.

oferta all inclusive

Korzystaj z umiarem z bufetu i barku?

Jedno jest pewne – wykupując opcję all inclusive z pewnością nie będziesz ograniczać się w kwestii jedzenia i picia. W końcu wszystko jest wliczone w cenę, nie musisz więc oszczędzać ani wybierać. Ładujesz więc na talerz całe stosy potraw, zapijasz ogromną ilością darmowego alkoholu… a po powrocie z wakacji nie wierzysz własnym oczom, patrząc na wagę. Uważaj! Wystarczy bowiem tydzień wakacji w pakiecie all inclusive, by stracić wysportowaną figurę, o którą walczyłeś przez kilka wcześniejszych miesięcy. Pamiętaj więc o umiarze – by po powrocie do kraju nie przeżyć przykrego rozczarowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ