Malina moroszka, nazywana często maliną nordycką, jest popularnym i cenionym przysmakiem w całej Skandynawii. W Rosji nazywa się ją maliną carską, a w Finlandii wyemitowano nawet serię monet z wytłoczonym wzorem moroszki. Zalety maliny moroszki wykraczają daleko poza jej kuchenne zastosowanie. Jest cennym składnikiem kremów, balsamów, szamponów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych, a często także kosmetyków do makijażu!

Co czyni malinę moroszkę wyjątkową?

Malina moroszka zawiera mnóstwo witamin A, C i E, które są skutecznymi, naturalnymi antyoksydantami (antyoksydanty zwalczają niechciane przez nas wolne rodniki, które mają negatywny wpływ na wszystkie komórki organizmu – w tym także na komórki skóry i włosów).

Witamina A stymuluje także odnowę komórkową i przyspiesza proces złuszczania martwych komórek naskórka. Pomaga rozjaśniać przebarwienia i spłycać zmarszczki, a także stymuluje produkcję kolagenu i wzmacnia włosy.

Witamina C poprawia napięcie skóry, reguluje gospodarkę wodną i działa przeciwstarzeniowo.

Witamina E natomiast stymuluje komórki skóry do wiązania wody, dzięki czemu skóra jest lepiej nawilżona. Spłyca zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Jest jednym z najskuteczniejszych antyoksydantów.

Jakby tego było mało malina moroszka, dzięki zawartości karotenoidów, może opóźniać procesy starzenia i chronić skórę przed podrażnieniami, a także łagodzić podrażnienia wywołane np. poparzeniami słonecznymi. Fitosterole zawarte w malinie działają przeciwzapalnie, przyspieszają gojenie się skóry, a także wspomagają syntezę kolagenu.

Dzięki takim składnikom malina moroszka poprawia stan zdrowia, poziom nawilżenia i ogólny wygląd skóry oraz włosów. Jakie kosmetyki zawierają w swoim składzie malinę nordycką? Przykłady takich produktów znajdziesz poniżej.

Malina moroszka – krem do twarzy

Kremy z wyciągiem z maliny moroszki mogą odmładzać, nawilżać, rozjaśniać i ujędrniać skórę, a także łagodzić podrażnienia. Warto włączyć takie produkty do codziennej pielęgnacji twarzy.

Malina moroszka – krem lub balsam do rąk

Dłonie narażone są każdego dnia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych czy działanie silnych detergentów. Należy o nie dbać przez cały rok, a w szczególności zimą. W tym czasie bowiem skóra dłoni narażona jest na wysuszanie i pękanie. Kremy i balsamy z maliną moroszką, takie jak Helix Hand Care marki Vis Plantis, pomagają zregenerować, nawilżyć i rozjaśnić skórę dłoni.

Malina moroszka – balsam lub masło do ciała

Balsam oraz masła z maliną moroszką, stosowane systematycznie, pozwalają zachować piękny wygląd skóry i przede wszystkim – odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia. Jeśli chcesz cieszyć się miękką, gładką, nawilżoną i elastyczną skórą, wypróbuj kosmetyki, które zawierają wyciągi z maliny nordyckiej.

Malina moroszka – szampon i odżywka do włosów

Włosy, podobnie jak skóra, potrzebują odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Stosując szampony, odżywki i balsamy do włosów z maliną moroszką, zapewnisz swoim włosom odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu kosmyki będą gładkie, nawilżone, nie będą łamać się, wypadać ani elektryzować.

Więcej na sklep.elfa-pharm.pl.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ