Dla każdej kobiety fryzura ma duże znaczenie. Aby ładnie wyglądać niejedna z nas kupuje rozmaite sprzęty do układania włosów. Sprzętem bardzo często kupowanym jest prostownica.

Jak wybrać najlepszą prostownicę?

najlepsze prostownice do włosówPrzed zakupem prostownicy należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów:

1. Regulacja temperatury- To bardzo ważna funkcja, która pozwala na dostosowanie natężenia ciepła do struktury naszych włosów.
2. Rodzaj płytek-

  • Obecnie największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne. Ważne by przy wyborze zwrócić uwagę na grubość ceramicznej powłoki – nie może być ona zbyt cienka gdyż szybko ulegnie zużyciu.
  • Na rynku obecne są także prostownice z płytkami na podczerwień. Powodują one, że ciepło powoli wnika w głąb włosa i nie niszczy jego struktury, a wręcz przeciwnie, odżywia je.
  • Płytki tytanowe gwarantują trwałość sprzętu. Ponadto gwarantują równomierne nagrzewanie i szybko dają rezultat prostych włosów.
  • Płytki z technologią Nano zazwyczaj są łączone z tytanem lub materiałami ceramicznymi . Wystarczy jeden ruch i pasmo włosów staje się wygładzone i idealnie proste.
  • Płytki turmalinowe mają podobne działanie co efekt jonizacji. Produkują jony ujemne i powodują, że włosy stają się lśniące i odżywione.

3. Szerokość płytek-jeśli posiadamy włosy krótkie i dość cienkie wystarczy nam prostownica, która wyposażona jest w wąskie płytki. Natomiast dla długich włosów, najodpowiedniejsza będzie prostownica z szerokimi płytkami, która szybciej upora z długością kosmyków.
4. Bezpieczeństwo-funkcja automatycznego wyłączania urządzenia po dłuższym jego nieużywaniu jest niezwykle przydatna.
5. Moc-Jeśli chcemy by urządzenie było szybko gotowe do użytkowania, pamiętajmy o sprawdzeniu czy moc prostownicy jest wystarczająco wysoka.

Ranking prostownic do włosów

1. Remington S8590

Remington Keratin Therapy S8590 to prostownica z ceramicznymi płytkami o długości 110 mm. Posiada funkcję zmiany temperatury pracy od 160 st. C do 230 st. C.

2. Philips MoistureProtect HP8372/00

To urządzenie o wyjątkowo delikatnych dla włosów płytkach jonowo – ceramicznych. Posiada regulator, którym ustalimy temperaturę pracy sprzętu w zakresie 150 st. C do 200 st. C. Czas potrzebny do maksymalnego nagrzania wynosi ok. 15 sek.

3. Babyliss ST389E

To urządzenie z ceramicznymi płytkami o długości 120 mm. Umożliwia ono prostowanie włosów w temperaturze od 140 st. C do 235 st. C, a czas nagrzewania wynosi ok. 90 sek.

4. Wahl Cutek

Wyposażona została w ceramiczne płytki o długości 90 mm. Urządzenie pozwala nam na regulację temperatury w zakresie 150 st. C do 230 st. C i nagrzewa się ok. 1 min.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ