Obecnie jest bardzo wiele stylizacji i trendów jeśli chodzi o fryzury męskie. Panowie coraz częściej dobierają swoje fryzury i zarost do kształtu twarzy.

nazwy fryzur męskich1. Cieniowane, postrzępione włosy (fade): Boki oraz tył są bardzo mocno wygolone, dłuższa góra jest wycieniowana, a „przejście” pomiędzy warstwami jest postrzępione.

2. Krótkie boki i tył (short back and slides): W tym przypadku mamy krótkie boki oraz tył, ale góra jest nieco dłuższa.

3. Elegancka fryzura z przedziałkiem (slide part): Góra układana jest na jedną ze stron, zgodnie z ich naturalnym kierunkiem układania się, a boki zaczesywane w tył.

4. Pompadour: Kolejna fryzura z mocno przyciętymi bokami, tyłem i widocznym przedziałkiem. Góra jest degażowana (przerzedzona)

5. Zaczes (undercut): Najprostszy opis tej fryzury to krótkie boki i tył, oraz dłuższa góra, która jest zaczesana do tyłu

6. Związany zaczes, fryzura samuraja, wikinga (top knot):Boki są bardzo krótkie, tył jest dłuższy wiązany w kucyk lub kok.

7. Długie męskie włosy – kok (man bun):długie włosy związane w kuc lub kok.

8. Krótkie włosy nadal sexy – buzz cut: krótko ostrzyżone włosy w żołnierskim stylu

Fryzura męska i kształt twarzy

I. TWARZ KWADRATOWA- najlepiej jeśli boki są krótko ostrzyżone natomiast włosy na górze głowy powinny być dłuższe, a nawet lekko podniesione.

II. TWARZ PODŁUŻNA (PROSTOKĄTNA)- w tym przypadku włosy po bokach powinny być koniecznie troszkę dłuższe. Natomiast jeśli chodzi o górę pozostaje taka sama jak przy twarzy kwadratowej.

III. TWARZ OKRĄGŁA- krótsze boki, dłuższa góra, krój fryzury powinien być nieco bardziej kanciasty.

IV. TWARZ TRÓJKĄTNA- w tym przypadku powinniśmy zwężyć przede wszystkim czoło. Najlepiej zrobimy jeśli pozostawimy je dłuższe i w nieładzie.

V. TWARZ OWALNA- trzeba unikać zbytniego poszerzania boków, żeby twarz nie zbliżała się kształtem do okrągłej.

Włosy a broda

  • Koniecznie musimy pamiętać, że nie tylko fryzura, ale również zarost powinien być właściwie dobrany do kształtu twarzy.
  • Do twarzy kwadratowej, poleca się krótszy zarost na bokach, nieco dłuższy na policzkach.
  • Mężczyznom z twarzą podłużną, poleca się zapuszczenie baczków oraz obcięciu na krótko pozostałej części zarostu.
  • Na twarzy trójkątnej dobrze jest pozostawić nieogolone boki.
  • Największy wybór mają mężczyźni o owalnym kształcie twarzy, na której każdy rodzaj zarostu będzie prezentował się atrakcyjnie.

Mężczyźni wbrew pozorom również potrzebują specjalistycznych produktów do włosów, na przykład: gumy, pianki, żele i inne.

[Głosów:9    Średnia:1.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ