Niezbędnik każdej paznokciomaniaczki

0
684

Kompletując swoją kosmetyczkę z akcesoriami do manicure, pamiętajmy, że nie tylko basicowe narzędzia są ważne, ale również te, które skutecznie przyspieszą i ułatwią nam wykonywanie stylizacji. 

Narzędzia do przygotowania paznokci

Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia gwarantuje nam trwałą stylizację, dlatego też powinnyśmy do tego celu skompletować idealne akcesoria kosmetyczne. Mowa tu oczywiście w pierwszej kolejności o preparatach i narzędziach do usuwania skórek, ponieważ “zalanie” ich produktem do stylizacji znacznie zmniejsza trwałość manicure. 

Preparaty do usuwania skórek przede wszystkim je zmiękczają, a także rozpuszczają, by móc w łatwy sposób się ich pozbyć. Popularnym narzędziem do tego celu są również ostre cążki do skórek, którymi po prostu się je wycina. Radełko także jest ważnym akcesorium, jednak służy ono jedynie do ich przesuwania. Do pozbywania się skórek wykorzystuje się też frezarkę z odpowiednią końcówką. 

Aby zwiększyć przyczepność topu, niezbędne jest zmatowienie płytki – bloczki polerskie okażą się tutaj niezbędne. Przed samą stylizacją ważne jest oczywiście nadanie pożądanego kształtu paznokciom za pomocą pilnika o dopasowanej ziarnistości.

Akcesoria do stylizacji 

Następnie przechodząc już do samej aplikacji lakieru hybrydowego na top, warto posługiwać się dodatkowo mniejszym pędzelkiem, dzięki któremu można kolorem dostać się pod same skórki. Umożliwia to także użycie radełka – skutecznie odsuwa ono skórki, przez co kolor można nanieść na większą powierzchnię. Takie działanie przeciwdziała szybkiemu pojawieniu się odrostu, przez co manicure możemy wykonywać rzadziej, a nadal będzie wyglądał dobrze. 

Mały pędzelek z dłuższym włosiem znajdzie swoje zastosowanie jako narzędzie do malowania małych elementów na paznokciach, a pipeta z powodzeniem pomoże nam stworzyć na pomalowanej płytce równe kropeczki.    

Idealne wykończenie

Wykończenie paznokci jest równie ważne, co ich stylizacja – tutaj do równomiernego i precyzyjnego rozłożenia topu nawet w najmniejszych zakamarkach potrzebny będzie mały pędzelek do stylizacji. Podobnie jak pędzel-wachlarz do pozbycia się pyłu wokół płytki, a także oliwka, by odpowiednio nawilżyć skórki. 

Po samej stylizacji należy także pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry dłoni, ponieważ sam proces wykonywania manicure może znacznie wpłynąć na kondycję naskórka. W tym celu można wykonać peeling dłoni natłuszczającym preparatem, a następnie nanieść na nie ultranawilżający krem. Przed samym wykonaniem zabiegu lub po można pokusić się także o nawilżającą kąpiel dla dłoni z zastosowaniem kosmetyków do tego celu.

Kluczowym dla osiągniętego efektu jest zatem nie tylko posiadanie pięknie wystylizowanych paznokci, ale także zadbanej skóry dłoni jako tła do idealnego manicure.     

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ