Dobór odpowiedniego materiału na podłogę ma fundamentalne znaczenie. W końcu to jeden z podstawowych elementów wykończenia domu. Starannie wybieramy płytki do łazienki czy kuchni, w salonie stawiamy np. na drewniane panele, zaś w sypialni, dla większej przytulności, kładziemy wykładzinę dywanową. I nawet jeśli posadzka w poszczególnych pomieszczeniach nie będzie odznaczała się kolorystycznie, to jednak możemy napotkać na pewien problem, który decyduje o estetyce i funkcjonalności: różna wysokość podłóg z różnych materiałów. W zamaskowaniu tego mankamentu pomogą m.in. listwy łączące.

Różne wysokości posadzek – listwy progowe

Listwy progowe, łączące i przejściowe to doskonały sposób na poradzeniem sobie z podłogą, która w zależności od pomieszczenia ma zmienną wysokość. Dzięki zamontowaniu takich elementów uskok pomiędzy posadzkami nie będzie ani tak widoczny, ani odczuwalny. Oczywiście nie oznacza to, że w chwili, kiedy poziom podłogi jest dokładnie taki sam w całym domu, to nie możemy ich użyć. Jeśli przykładowo nasza sypialnia nie jest zamykana i wychodzi bezpośrednio na salon, może się okazać, że łączenie dwóch materiałów na posadzce nie wypada zbyt estetycznie. W tym przypadku również doskonale sprawdzą się listwy, które nie tylko zapewnią łagodniejsze przejście, ale będą także ładnym, eleganckim dodatkiem.

Zdecydowanie warto zwrócić tutaj uwagę na listwy wykonane ze stali i aluminium. Jeśli lubimy industrialne, nowoczesne wnętrza, to właśnie progi wykonane z takich materiałów będą prezentowały się najlepiej. Ich wygląd jest zresztą bardzo uniwersalny, łatwo je dopasować do różnego rodzaju pomieszczeń. Zarówno stal, jak i aluminium dość łatwo pomalować, zatem dobierając odpowiednią farbę możemy sprawić, że listwy będą praktycznie niewidoczne. Decydując się na fabryczne wykończenie zyskamy natomiast oryginalny, ciekawy efekt.

Dlaczego warto wybrać stalowe lub aluminiowe listwy progowe?

Do łączenia podłóg często wybierane są listwy zrobione z drewna czy PCV, ponieważ wydaje się, że będą prezentowały się najbardziej naturalnie. Oczywiście na rynku nie brakuje ładnych modeli, które rzeczywiście spełnią swoje zadanie, jednak listwy stalowe i aluminiowe zdecydowanie przewyższają odpowiedniki wykonane z innych materiałów. Również nie można im odmówić estetycznego wyglądu, a ich właściwości okazują się nieocenione.

Przede wszystkim w przypadku pomieszczeń zawilgoconych, jak chociażby łazienka, montaż listew drewnianych może być nieco problematyczny. Jeśli nie wybierzemy odpowiedniej grubości czy rodzaju drewna narażamy się na zniszczenia, ponieważ wilgoć będzie przedostawała się pod takie elementy. W przypadku listew ze stali i aluminium likwidujemy ten problem, gdyż są całkowicie odporne na wodę. W związku z tym nie ma ryzyka, że na ich powierzchni powstaną brzydkie plamy z rdzy.

Dodatkowo aluminium i stal są niezwykle trwałymi, wytrzymałymi materiałami. Jak wiadomo miejsca, w których zostaną zamontowane listwy, często będą narażone na uderzenia i intensywne użytkowanie. Korzystając zatem z takich modeli zyskamy pewność, że nie odkształcą się ani nie popękają, zachowując dobry wygląd na lata. Na stronie: https://pawotex.com/listwy-laczace/ znajdziecie różne rozmiary listew.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ