Eukaliptus wykazuje właściwości antybakteryjne, antyseptyczne, rozkurczowo, przeciwzapalne jak również doskonale odświeża ciało. Bardzo często wytwarzany jest z niego olejek , który świetnie sprawdza się w aromaterapii. Olejek ten mimo tego, że jest bezbarwny, to posiada bardzo charakterystyczny zapach więc nikt nie powinien mieć trudności z jego rozpoznaniem. Dodatkowo olejek eukaliptusowy otrzymujemy ze świeżych liści eukaliptusa.

Jak wykorzystać olejek eukaliptusowy?

Olejek eukaliptusowy ma bardzo różnorodne właściwości i zastosowania. Świetnie sprawdza się  między innymi przy chorobach układu oddechowego. Działa wykrztuśne i pomaga w udrażnianiu dróg oddechowych. Może wiec być stosowany przy kaszlu, bólu głowy, astmie, katarze i zapaleniu oskrzeli. Olejek ten jest również idealnym pogromcą bakterii, grzybów i wirusów. Działa również przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Jest to produkt naturalny, więc można go stosować także u dzieci. Jest to też składnik wielu preparatów odświeżających oraz odkażających jamę ustną oraz całe ciało.

dzialanie olejku eukaliptusowego i wlasciwosci

Olejek eukaliptusowy – czy warto go stosować?

Idealnie również odnajduję się podczas masaży. Dobrze wykonany masaż z dodatkiem tego olejku sprawi, że będziemy zrelaksowani. Dodatkowo wykazuje właściwości przeciwbólowe i kojące dla ścięgien i stawów. Stosowany jest także w bólach głowy oraz w bólach reumatycznych. Olejek eukaliptusowy stosowany jest również w przypadku stanów zapalnych skóry, pomaga w walce z trądzikiem, łuszczycą oraz grzybicą. Jest także idealny na oparzenia oraz trudno gojące się rany. Dodatkowo również jest to skuteczny odstraszać na komary, pchły, wszy oraz wiele innych owadów. Świetnie walczy również z zarazkami.

Domowe zabiegi z wykorzystaniem olejku

Olejek eukaliptusowy możemy użyć również do wielu domowych zabiegów, na przykład do inhalacji, która polega ona na wdychaniu oparów olejku rozpuszczonego w gorącej wodzie. Możemy także przygotowywać z niego przeróżne płukanki do gardła i jamy ustnej. Roztwór przygotowujemy z pięciu kropli olejku na szklankę gorącej wody. Bardzo dobrym domowym zabiegiem z wykorzystaniem olejku jest relaksująca kąpiel. Wystarczy, ze wlejemy do wanny kilkanaście kropel olejku. Poza tym możemy go użyć jako bazy kremu dla każdego rodzaju cery, a w szczególności dla tej trądzikowej.

W jakich kosmetykach znajdziemy ten olejek?

Bardzo dużą zaletą jest to, że sami możemy przyrządzać różne kosmetyki i zabiegi na bazie olejku eukaliptusowego. Jeśli jednak ktoś nie chce robić ich sam to w wielu sklepach i aptekach znajdzie bardzo duży wybór produktów z olejkiem. Olejek ten występuje również między innymi jako składnik w środkach czyszczących, mydłach, dezodorantach oraz w niektórych kremach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ