Niemalże w każdej dziedzinie sprawdza się zasada, że to, co naturalne jest lepsze. A czy w przypadku pędzli do makijażu jest tak samo? Jakimi właściwościami charakteryzuje się włosie naturalne i czy rzeczywiście ma ono więcej zalet od tego syntetycznego?

Włosie naturalne – ogólna charakterystyka

Pędzle do makijażu z włosia naturalnego wykonywane są z sierści kilku gatunków zwierząt – m.in. koni, kucyków, ale też wiewiórek i borsuków. Nie do końca wiadomo jednak, w jaki sposób pozyskuje się z nich włosie. A to może budzić pewne wątpliwości.

Z takich pędzli na ogół nie korzystają weganie i wegetarianie. Rzadko kiedy na opakowaniu produktu widnieje bowiem informacja o tym, w jaki sposób został on wykonany.

Główne zalety włosia naturalnego

Na pewno jednak pędzle naturalne mają kilka ważnych zalet, o których warto by było wspomnieć. Pierwszą z nich jest ich struktura. Takie pędzle są wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku.

Naturalny pędzel do makijażu doskonale poradzi sobie także z aplikacją suchych produktów. Umożliwi wykonanie bardzo precyzyjnej pracy, nie pozwalając na to, by kosmetyk starł się z twarzy bądź osypał się na ubranie czy skórę.

Główne wady włosia naturalnego

Naturalne pędzle do makijażu są jednak dość wymagające pod względem pielęgnacji. Trudno się je czyści, co wynika z ich porowatej struktury – chłonie ona drobinki kolorowych kosmetyków, które później ciężko wydostać spośród pojedynczych włosków.

Nie jest też prawdą, jakoby włosie naturalne było bardziej trwałe od syntetyków. Najczęściej jest wręcz odwrotnie. Naturalne włókna są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, przez co dość szybko się odkształcają i już po kilkudziesięciu użyciach tracą swoją pierwotną formę.

A co z pędzlami syntetycznymi?

Na ten moment są one dużo lepszym wyborem. Do produkcji pędzli syntetycznych nie wykorzystuje się sierści, dlatego zwierzęta w żaden sposób na niej nie cierpią. Syntetyki są też tańsze. Za pojedynczy pędzel tego rodzaju trzeba zapłacić w granicach kilkunastu złotych.

Jedną z większych zalet syntetycznego pędzla do makijażu może być również to, że świetnie sprawdza się on u alergików. Znacznie rzadziej wywołuje uczulenia. Nie podrażnia skóry i nadaje się do cery wrażliwej.

Pędzle do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ