Pojęcie pierwiastka chemicznego jest ściśle związane z chemią. A co to jest pierwiastek chemiczny? Najprościej mówiąc jest to substancja chemiczna, w skład której wchodzą atomy z jednakową liczbą protonów w jądrze. Występują one w zasadzie na całym świecie.
Każdy pierwiastek ma swój skrót, na przykład Co-Kobalt, C- węgiel, O- tlen. Wszystkie pierwiastki ułożone są odpowiednio w układzie okresowym.
Dzielimy je na metale, niemetale i półmetale. Pierwiastki mogą tworzyć związki chemiczne.
Cechą danego pierwiastka jest liczba atomowa oraz odpowiedni symbol chemiczny.
Na świecie występuje ogromna ilość pierwiastków chemicznych; np. lit, rtęć, brom, jod, siarka, fosfor, hel, fluor, chlor, tytan.
Odpowiadając na pytanie co to jest pierwiastek chemiczny, trzeba zauważyć, że jest to podstawowe pojęcie z dziedziny chemii. Układ okresowy pierwiastków jest zestawieniem wszystkich pierwiastków, występuje w postaci tabeli. Są one ułożone według rosnącej liczby atomowej. Z tej tabeli można odczytać także liczbę nukleonów danego pierwiastka.
Poznając pojęcia chemiczne z pewnością pierwiastki są jednymi z najważniejszych zagadnień w tej sferze. Te substancje chemiczne otaczają nas we wszechświecie. Przykładowo tlen, bez którego nie moglibyśmy żyć. Jest to jeden z najważniejszych pierwiastków występujących dookoła nas. Odpowiedź na pytanie, co to jest pierwiastek chemiczny, jest złożona i zawiera wiele pojęć, które wielu osobom przysparzają problemy ze zrozumieniem tego zagadnienia. Ogólnie mówiąc pierwiastki występują w zasadzie wszędzie.

www.ladychwila.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMukowiscydoza – choroba genetyczna.
Następny artykułChemia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ