Płytki ścienne warto zamontować w strefach zagrożonych zachlapaniem. Najczęściej jest to okolica zlewozmywaka, czyli ściana, do której przylega jego krawędź. Dobrze dobrane płytki nie tylko zatrzymają wodę bryzgającą z kranu, ale uzupełnią też aranżację pomieszczenia. Warto uwzględnić zakup płytek ściennych w swoim pomyśle na kuchnię. Zapraszamy do naszego poradnika, w którym przyglądamy się najciekawszym trendom i stylom. 

Płytki kuchenne od A do Z 

W sklepach znajdziesz wiele kształtów, materiałów, typów powierzchni oraz kolorów i motywów graficznych. Im więcej płytek przeglądniesz, tym lepszy będzie Twój wybór. Jeśli Twoja kuchnia ma już ustalony kolor oraz wybrane meble, wówczas płytki będą dopełnieniem aranżacji. Mogą uwypuklać kolorystykę frontów mebli lub tworzyć kolorystyczny kontrapunkt względem ścian. Płytki pozwalają też podkreślić geometrię pomieszczenia i jego proporcje. 

Najczęściej wybór pada na płytki gresowe, z terakoty lub glazury. Są dostępne w wersji o powierzchni matowej i połyskliwej. Pozwolą stworzyć solidną powłokę ochronną, ułatwiającą czyszczenie całej strefy gotowania.

Płytki w stylu minimalistycznym 

Minimalizm nie oznacza wcale nudy. Najlepiej świadczy o tym kolekcja płytek Osaka od hiszpańskiego producenta Realonda. Płytki mają kształt sześcioboku, co pozwala na ich dopasowanie do ściany o każdym kształcie. Po zakończeniu montażu tworzą prosty i hipnotyzujący wzór, w który można się wpatrywać bez końca. 

Chevron Wall to natomiast kolekcja dla osób łączących minimalizm z elegancją i wykwintnością. Kafelki w kształcie „rozciągniętych” prostokątów świetnie sprawdzą się w kuchniach w stylu angielskim, skandynawskim, a także hotelowym. 

Klasyka w nowej odsłonie 

Hiszpańska kolekcja Arrow to propozycja dla osób stawiających na styl śródziemnomorski. Jasne, pastelowe odcienie – w tym przede wszystkim oliwkowa zieleń i adriatycki błękit – oraz połyskliwe powierzchnie pomogą rozjaśnić pomieszczenie. Odbijając refleksy świetlne, wytworzą w nim niezwykłą, wakacyjną aurę. 

Kolekcja Artisan od Equipe to połyskliwe kafelki, estetycznie załamujące światło. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, takich jak organiczne odcienie zieleni, złoty, szkliwiony grafit. Nadają się do aranżacji w stylu retro, vintage oraz glamour. 

Kolekcje płytek do kuchni awangardowej 

Osoby stawiające na śmiałe i nowoczesne pomysły powinny zwrócić uwagę na możliwości jakie oferują płytki heksagonalne z kolekcji Hex. Możesz zestawiać z sobą sześcioboki o zupełnie odmiennej kolorystyce oraz motywie graficznym, stwarzając unikatową, „pstrokatą” aranżację. Idealną do kuchni nowoczesnych lub rustykalnych.  

Espression to z kolei płytki ścienne do kuchni, których powierzchnie pokrywają powtarzalne tłoczenia. Są ułożone w sposób stwarzający iluzję ciągłości i wzajemnego przenikania się. Wyłożona nimi ściana będzie prezentować się delikatnie i elegancko. 

Skyros to kolekcja prezentująca nowy pomysł na klasyczne rozwiązania. Na jednym kafelku znajdują się aż cztery różne, lecz wykonane w podobnym stylu, motywy graficzne. Są to precyzyjnie wykonane retro mozaiki, za pomocą których możesz wytworzyć powtarzalny, dekoracyjny deseń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ