Matematyka to dla niektórych bardzo ciężka dziedzina nauki. Osoby posiadające zdolności humanistyczne niejednokrotnie mają problemy z przyswojeniem i zrozumieniem wiedzy i zadań przedstawionych przez ten przedmiot. Matematyka jest działaniem, dzięki któremu rozwija się logiczne myślenie człowieka, procesy pamięciowe, kształtuje się logika i wyobraźnia. Aby dobrze zrozumieć i umieć wykorzystać wiedzę matematyczną, należy poznać i pojąć podstawowe zagadnienia tej nauki.
Podstawy, nauczane na początkowym etapie edukacji, pozwolą w swobodny sposób poruszać się po świecie liczb. Jednym z głównych pojęć, mających dalsze znaczenie w poznawaniu matematyki jest pojęcie liczby oraz jej rodzaje. Liczby dzielą się na naturalne, całkowite, rzeczywiste, wymierne, niewymierne.
Co to jest liczba całkowita i czym się charakteryzuje?
Liczby całkowite, są to wszystkie liczby naturalne – czyli liczby od 1 do nieskończoności, a także ich liczby przeciwne. Liczby przeciwne w matematyce określane są mianem znaku „-” Całym zakresem liczb całkowitych jest „minus nieskończoność do plus nieskończoności”. W terminologii matematycznej liczby te oznaczamy, jako C. Liczbą całkowita jest także liczba 0. Liczby całkowite są to także takie liczby, które nie są ułamkiem, ani nie posiadają żadnej cząstki. Uogólnieniem liczb całkowitych są liczby wymierne.
Wszystkie liczby i cyfry możemy określić w podobny sposób, nadając im charakterystyczne dla liczby cechy. Każda liczba znajduje swoje miejsce i położenie w terminologii matematycznej.

www.kosmetomania.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ