Sól bocheńska jest i była ceniona od wielu lat, przybyła do nas prosto z tradycyjne medycyny ludowej jako cudowny lek na rozmaite dolegliwości. Do dziś jest wykorzystywana również w przemyśle kosmetycznym. Sól bocheńska, czyli inaczej sól jadowo-bromowa to kolejny dar natury, który możemy wykorzystać na wiele sposobów aby czerpać korzyści dla naszego organizmu. Przede wszystkim sól bocheńska zawiera w sobie prawdziwe bogactwo substancji mineralnych, które zbawiennie działają na nasz organizm, czyli wapń, jod, magnez, brom. Stosowany jest przy leczeniu zapalenia zatok, menopauzie, polecany jest dla dzieci oraz wykorzystywany przy zabiegach pielęgnacyjnych przy każdym typie skóry. Poznaj właściwości „białego złota”.

Dla kogo sól bocheńska?

Przede wszystkim jako cenny składnik kosmetyków jest polecana osobom z dolegliwościami dermatologicznymi. Regularne stosowanie soli bocheńskiej może nam pomóc w pozbyciu się takich dolegliwości jak łuszczyce, trądzik, wypryski czy po prostu przy zanieczyszczonej cerze. Sól świetnie oczyszcza organizm tak jak i naszą skórę, dzięki czemu wiele problemów skórnych po prostu znika. Ponadto wspomaga ją cennymi minerałami oraz dodaje blasku i pomaga w zachowaniu kondycji skóry. Następnym najczęstszym powodem stosowania soli bocheńskiej są problemy z układem oddechowym, w szczególności przy zapaleniach zatok. W szczególności inhalacje z solą bocheńską są świetnym sposobem na udrożnienie zatok, przyniesienie nam natychmiastowej ulgi a regularnie stosowane również na pozbycie się uciążliwego problemy. Sól bocheńska jest polecana również przy różnych schorzeniach reumatycznych, takich jak: zwyrodnienia oraz zapalenia stawów, mięśni czy problemy z korzonkami. Bardzo popularne w tym celu są wyjazdy do sanatoriów lub miejsc gdzie możemy odpocząć w komnatach solnych, dzięki czemu zbawienny wpływ soli oddziałuje na cały nasz organizm. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na taki wyjazd dobrym sposobem będą kąpiele z solą bocheńską w zaciszu naszej łazienki.

właściwości soli bocheńskiej dla organizmu

Sól bocheńska – zastosowanie

Najpopularniejsze jest stosowanie soli bocheńskiej do przygotowywania kąpieli pielęgnacyjno-leczniczych. Do tego celu wykorzystujemy sól o stężenie od 1% do 3%. Warto pamiętać, że temperatura wody podczas takiej kąpieli powinna być dość wysoka, czyli powyżej 30 do 36 stopni Celsjusza, natomiast jej czas nie powinien przekraczać 15 min. Po zakończeniu kąpieli powinniśmy wziąć dokładny prysznic a na koniec nawilżyć skórę balsamem lub oliwką, aby jej nie przesuszyć. Kąpiele w soli bocheńskiej świetnie relaksują, zmiękczają skrę oraz dostarczają cennych składników odżywczych naszemu organizmowi. Ponadto działają antyseptycznie, kojąco na stany zapalne, zmniejszają bóle mięśni oraz stawów. Kolejnym sposobem za wykorzystanie soli bocheńskiej są inhalacje. Inhalacje z użyciem soli przeczyszczają nasze drogi oddechowe, pomagają przy zapaleniach zatok oraz poprawiają kondycje naszej skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ