Mądrze umieszczona pułapka na kuny to połowa sukcesu. Zapobieganie wyrządzaniu przez te zwierzęta szkód w gospodarstwie czasem zmusza do wycieczki w stronę wzniesień i legowisk, które zamieszkują. Kuny są dość wyjątkowe wśród ssaków drapieżników, ponieważ mają kilka odmian koloru futra, w zależności od tego, gdzie dokładnie się osiedlają. Jakikolwiek jest Twój powód, by stawiać pułapkę na kuny – ten artykuł ma na celu dostarczenie każdemu czytelnikowi kilka przydatnych wskazówek dotyczących tego działania, które mogą oszczędzić Ci wiele miesięcy frustracji.

Pułapka na kuny – wskazówki, porady, podpowiedzi

Ponieważ zakupiona w sklepie pułapka na kuny zwykle jest tym, czego się używa, ważne jest, aby wybrać odpowiedni model i rozmiar dla planowanych działań. Kuna zwykle nie jest ogólnie tak agresywna jak wiele innych drapieżników, dobrze jest trzymać się podstawowych pułapek, które w większości przypadków wydają się być naprawdę bardzo przydatnym zestawem. Ważniejsze do określenia jest raczej to, o jakiej porze roku planujesz stosować daną pułapkę na kuny.

Mięso z kurczaka jest idealną przynętą, skutecznie pomagającą w łapaniu kuny. Najlepiej niech to będzie kurczak w całości i aby to mięso było tak świeże, jak to tylko możliwe.

Ważną kwestią, o której należy pamiętać przy stosowaniu mięsa z kurczaka jako przynęty przy użyciu pułapki na kuny, jest to, że najlepiej jest je przygwoździć lub przymocować. Sama przynęta powinna być przykryta i zamaskowana, tak aby żadne z pobliskich ptaków nie znalazło się zbyt blisko pułapki.

Gdzie umieścić pułapkę?

Lokalizacje pułapek można łatwo zidentyfikować, śledząc ich ulubioną zdobycz: wiewiórki. Wystarczy rozejrzeć się za sosnami, z szyszkami porozrzucanymi wokół. Podstawa tych drzew zapewnia idealną lokalizację pułapek. Podobnie, jeśli chodzi o kurniki – poszukaj blisko nich bezpiecznego miejsca dla kur, ale niebezpiecznego dla kuny.

Kilka kropel skunksowej „esencji” zmieszanej z olejem rybim stanowi kolejną idealną przynętę dalekiego zasięgu do łapania kuny. Jednak wiadomo, że takie specyfiki są ciężko dostępne – więc zamiast tego można z powodzeniem użyć truskawek i zwabić kunę do dowolnie wybranego miejsca.

Jeszcze jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że kuna może być czasami chora na wściekliznę, dlatego zawsze zakładaj rękawiczki podczas kontaktu z tym drapieżnikiem i natychmiast udaj się lekarza jeśli dojdzie do jakiegokolwiek ukąszenia lub zadrapania. W ten sposób wszystko powinno przebiegać bezpiecznie i zgrabnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ