Problemy skórne to temat tabu w naszym kraju. Również w Gdyni ludzie niechętnie rozmawiają o tym problemach. Uważamy je za wstydliwe i chowamy przed wzrokiem innych. Tymczasem są to schorzenia, jak każde inne. Powinniśmy wiedzieć, do jakiego specjalisty udać się w pierwszej kolejności.

Od kilku lat borykając się ze skórnymi problemami, mamy do wyboru dwóch specjalistów. Kiedyś kierowaliśmy się po prostu do najlepszych dermatologów w Gdyni. Ci zajmowali się i zajmują nadal każdym problemem skórnym. Dzisiaj mamy jeszcze jedną możliwość.

Podolog w Gdyni

Kto to taki? Można powiedzieć, że podolog to taki dermatolog, tyle że od stóp. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem ich schorzeń. Dba także o ich estetyczną stronę.

Który jest lepszy?

Tego nie można tak łatwo określić. Żaden nie jest lepszy od drugiego. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Bardzo często zdarza się, że gdyńscy podolodzy i dermatolodzy ze sobą współpracują. Konsultują dane przypadki lub zalecają klientowi wzajemne wizyty.

Jeżeli jednak chodzi stricte o stopy…

… przede wszystkim udaj się do podologa. W końcu to jego specjalizacja. Nikt nie wie o stopach więcej, niż on. Postawi bardziej szczegółową diagnozę, a leczenie będzie maksymalnie dopasowane. Jeżeli twój problem dotyczy skóry na różnych obszarach ciała, dermatolog jest najlepszym wyborem.

Czym dokładnie zajmuje się podolog?

Przede wszystkim podolog nie jest lekarzem. To ważne, abyśmy szukając właściwego specjalisty nie zastanawiali się, dlaczego nie posiada „dr” przed nazwiskiem. Podolog zajmuje się usuwaniem odcisków, zrogowaciałego i nawarstwiającego się naskórka, modzeli, brodawek i nagniotek. Jeżeli borykasz się z wrastającymi paznokciami, on sprawi, że po kilku wizytach zapomnisz, że kiedykolwiek miałeś taki problem. Jeżeli twoje stopy są przesuszone i wyglądają nieestetycznie, za pomocą medycznego pedicuru sprawi, że znów będą wyglądać zdrowo i pięknie. Zajmuje się także zwalczaniem grzybicy.

Cukrzyca

Na pewno słyszałeś o stopie cukrzycowej. Chorując na cukrzycę masz niemal obowiązek z nadzwyczajną ostrożnością dbać o stopy. Są one wtedy bardzo delikatne, a każda najdrobniejsza rana goi się bardzo wolno. Nieleczone urazy szybko się pogarszają, co w skrajnych przypadkach może skutkować nawet amputacją stopy. Jeżeli więc ten problem dotyczy ciebie, wpisz sobie do tegorocznego kalendarza kilka wizyt kontrolnych u podologa.

Inne schorzenia a stopy

Cukrzyca to nie jedyny przypadek, kiedy powinniśmy zachować ostrożność. O szczególną higienę powinny zadbać osoby otyłe, cierpiące na nadpotliwość oraz uprawiające dużo sportów, np. bieganie. Uważajmy także w miejscach publicznych, jak baseny i sauny. Zawsze korzystajmy z własnych klapek i dokładnie myjmy stopy środkami czystości. Profilaktyczne wizyty zaleca się również osobom z niedoczynnością tarczycy i zespołem Cushingera.

Czy Gdynia oferuje wykwalifikowanych podologów? Oczywiście. Podolodzy wiedzą, że ich zawód nadal jest słabo rozpoznawalny, dlatego są otwarci na wszelkie pytania. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, po prostu zadzwoń lub omów się na pierwszą wizytę, a specjalista na pewno wytłumaczy ci wszelkie niejasności.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ