Przystępując do wprowadzenia w życie wybranej diety odchudzającej musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Czyli zaakceptować parę ważnych rzeczy, które pomogą nam schudnąć.

Najważniejsze jest liczenie kalorii. Czyli musimy wiedzieć ile możemy spożyć kalorii podczas jednej doby. I gdy chcemy schudnąć nie wolno nam przekraczać ustalonej normy.

Inną bardzo ważną rzeczą jest zakaz spożywanie posiłków na co najmniej dwie godziny przed snem. Czego zazwyczaj nie czynimy. Dlaczego ?

Wadą większości ludzie jest to, że lubimy jeść podczas oglądania telewizji. A także podczas czytania gazet i książek, czy korzystania z internetu. A ponieważ telewizję oglądamy zazwyczaj wieczorem, to właśnie o tej porze zjadamy najwięcej.

Podczas dnia nasze zajęcia zawodowe uniemożliwiają nam swobodną konsumpcję. Dopiero wieczorem mamy na nią czas. I wówczas popełniamy kilka podstawowych błędów. A mianowicie zjadamy zbyt dużo, jemy zbyt późno i na dodatek opychamy się węglowodanami, gdyż intuicyjnie chcemy poprawić sobie humor po dniu pełnym pracy i stresu. Po późnej kolacji podgryzamy jeszcze słodycze popijając je słodkimi napojami.

Spożywanie posiłków podczas oglądania telewizji, czy czytania prasy, bądź korzystania z internetu sprawia, że niejednokrotnie nie dążymy poczuć smaku potrawy. Tak szybko i bezmyślnie jest ona konsumowana. Takie wieczorowe objadanie się sprawia, iż kładziemy się na nocny wypoczynek przejedzeni i ociężali. A czasem mający także inne dolegliwości, jak na przykład zgagę, czy wzdęcia.

Podczas nocnego wypoczynku nasze organy wewnętrzne odpowiedzialne za trawienie, magazynowanie i wytwarzanie soków, itd. zmuszone są pracować na najwyższych obrotach. Możemy tylko współczuć naszej trzustce, wątrobie, żołądkowi, jelitom.

A tak łatwo można im ulżyć nie objadając się na noc. A przede wszystkim ulżyć sobie, bo to my ponosimy konsekwencję naszego niezdrowego odżywiania.

Od nas samych zależy to, czy wprowadzimy zmiany w naszym życiu. Czy nadal będziemy niezdrowo się odżywiać i nadal tyć. Bo poprzez taki tryb życia nabieramy nieustannie zbędnych kilogramów, które niszczą nasze zdrowie.

I wówczas dieta prowadzona wyłącznie w ciągu dnia nie będzie skuteczne, gdyż jej osiągnięcia dzienne zaprzepaszczamy wieczorem.

www.uroda.info.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ