Blizny powstają na skutek wielu sytuacji. Są naturalnym efektem gojenia się ran, są pozostałościami pooperacyjnymi, śladami po wypadkach czy oparzeniach. Mogą bardzo uprzykrzyć życie, zwłaszcza jeśli znajdują się w bardzo widocznym miejscu, np. na twarzy lub szyi. Jeszcze kilka lat temu ludzie z bliznami nie mieli zbyt wielu możliwości pozbycia się ich. Stosowane były różnego rodzaju maści oraz inne specyfiki, które jednak nigdy nie dawały zadowalających efektów. Rozwój technologii medycznej sprawił, że obecnie dzięki lasem możliwe jest niemal całkowite usuwanie blizn. Jak to możliwe?

Jak działa laser?

Laserowa technologia redukcji blizn jest nieinwazyjnym rozwiązaniem, które wykorzystuje laser frakcyjny. Laser ten wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, który rozrzuca równomierne po skórze głowicę skanującą. Laser ten, „dziurkuje” skórę tysiącem mikroskopijnych kolumn i dzięki temu pozostawia wokół skóry siateczkę. Siateczka ta tworzona jest z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Efektem tego działania jest wygładzenie skóry, wygładzenie natomiast przyczynia się do szybszego gojenia raz i blizn, a także niedoskonałości. Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny, jednak ból ten jest w zasadzie niewyczuwalny. Ponadto, w porównaniu z zabiegami operacyjnymi, do minimum zostają zredukowane powikłania i czas rekonwalescencji. Z laserowego usuwania blizn może skorzystać każdy w każdym wieku. Wykluczając oczywiście naturalne przeciwwskazania do laserowych zabiegów, takie jak ciąża czy choroba nowotworowa.

Sprawdź stronę usuwanie blizn Śląsk.

Jakie blizny można usunąć laserem?

Blizny potrądzikowe, które inaczej nazywane są także bliznami zanikowymi, to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatki, ale także całkiem spora grupa osób w wieku nawet do 30 lat. Blizny te są bardzo trudne do wyeliminowania i powstają w zasadzie samoczynnie. Jest to problem, który często jest dziedziczny i pomimo stosowania wielu kosmetyków, nawet bardzo drogich nie znika szybko i łatwo. Dlatego bardzo wiele osób ma na twarzy blizny, które tworzą się po zniknięciu pryszczy lub poprzez ich nieumiejętne usuwanie. Redukcja ich za pomocą lasera polega zatem na likwidacji zagłębienia i wyrównywania kolorytu. Oczywiście istnieją także inne sposoby radzenia sobie z bliznami. Należą do nich dermabrazja czy głęboki peeling. Laser jest zdecydowanie najbardziej bezpieczną i nieinwazyjną metodą usuwania blizn. Nie uszkadza zdrowej skóry i jest praktycznie bezbolesna.

Reasumując, dzięki laserom możliwe jest niemalże zupełne usuwanie blizn, które jest nie tylko bezbolesne ale także szybkie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ