Jedną z najważniejszych kwestii do ustalenia przy rozwodzie jest kwestia podziału majątku. Wiele osób uważa, że posiadając rozwód z orzeczeniem o winie byłego małżonka mogą być pewne korzystnego podziału majątku. Niestety, sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Podpowiadamy, jak zadbać o korzystny podział majątku przy rozwodzie.

Na jakich zasadach dzielony jest majątek małżonków po rozwodzie?

Majątek małżonków po zawarciu ślubu możemy podzielić na majątek wspólny oraz dwa osobiste majątki, które nie będą dzielone po rozwodzie. Jeżeli nie została zawarta rozdzielność majątkowa, to wskład wspólnego majątku wchodzą wszystkie pieniądze zarobione w czasie trwania małżeństwa i nabyte dobra. Majątek zdobyty przed zawarciem małżeństwa zaliczany jest do majątku osobistego. Najczęściej sędziowie wychodzą z założenia, że najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem jest podział wspólnego majątku po równo. Nie zawsze jednak tak jest.

Przesłanką do zastosowania innego podziału może być rozwód z wyłącznej winy jednego z małżonków. Często jednak samo orzeczenie o winie nie wystarczy, by móc spodziewać się korzystniejszego podziału majątku. Na przykład w sytuacji, gdy powodem rozpadu małżeństwa był romans jednej ze stron, sędzia może mimo wszystko uznać, że nie miało to wpływu na sytuację finansową drugiego z małżonków.

Prywatny detektyw pomoże Ci zgromadzić dowody niezbędne by uzyskać korzystny podział majątku

Aby uzyskać korzystny podział majątku, należy udowodnić, że na przykład zdrada partnera miała istotny wpływ na naszą sytuację finansową, gdyż zaniedbywał on rodzinę, przeznaczając wspólny majątek na prezenty dla kochanki. Najprostszym sposobem, by to udokumentować, jest skorzystanie z usług prywatnego detektywa, na przykład: https://detektyw.com.pl. Pomoże on nam zebrać dowody, które zostaną uznane przez sąd. Może również wystąpić przed nim jako świadek. Mimo iż sąd dopuszcza dużą dowolność w prezentowaniu dowodów, samodzielne zdobycie materiałów, które będą wystarczająco jednoznaczne i przejrzyste, może być trudne. Lepiej zaufać specjaliście.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ