Czyszczenie muszli klozetowej – niezbędne akcesoria i środki czystości

0
1853

Regularne sprzątanie łazienki, w tym czyszczenie muszli klozetowej zabezpiecza przed rozwojem, szkodliwych dla zdrowia, bakterii i grzybów, a także zapewnia świeży zapach w łazience. Do czyszczenia toalety najlepiej sprawdzają się gotowe środki czyszczące, jak: żele, pianki, spraye czy kulki odświeżające. W domu przydadzą się również gumowe rękawiczki oraz szczotka do toalet.

Higiena w łazience – najlepsze środki do czyszczenia toalet

Do czyszczenia wnętrza toalety najlepiej sprawdzają się produkty do sprzątania łazienki, takie jak:

  • Żel dezynfekujący

Działa nie tylko dezynfekująco, ale i skutecznie usuwa kamień, jaki tworzy się zwykle w wyniku działania twardej wody. W muszli klozetowej powstają wówczas żółte zacieki o porowatej powierzchni, gdzie gromadzą się szkodliwe grzyby, bakterie oraz pleśń. Żel do czyszczenia toalet zakończony jest wyprofilowaną końcówką, która ułatwia aplikację preparatu w trudno dostępne miejsca w muszli. Gotowe środki czystości skutecznie dezynfekują, usuwają uporczywe plamy i zabrudzenia, a także zapewniają perfekcyjną biel.

  • Kulki, kostki do WC

W codziennym utrzymaniu toalety w czystości pomagają kulki do WC marki Bref. Jest to produkt o czterofunkcyjnej formule, która: dezynfekuje, wytwarza myjącą pianę, zapobiega przed osadzaniem się kamienia a także pozostawia świeży zapach. Dzięki zastosowaniu specjalnych kulek zapewni się dodatkowe czyszczenie muszli klozetowej przy każdym spłukaniu wody.

  • Uniwersalny spray/płyn czyszczący

Do czyszczenia toalety z zewnątrz sprawdzają się uniwersalne płyny do mycia łazienki. Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię, odczekać chwilę, aż składniki aktywne płynu zaczną działać i wytrzeć toaletę do sucha, np. ręcznikiem papierowym lub gąbką.

Czyszczenie toalety – niezbędne akcesoria

Czyszczenie toalety, zwłaszcza wnętrza muszli, jak i jej części pod wodą, znacznie ułatwia szczotka do WC z długą rączką. Należy jednak pamiętać, że jest ona idealnym siedliskiem bakterii, dlatego należy ją często zmieniać na nową, a po każdym użyciu dokładnie zdezynfekować. Środki czystości stosowane do mycia muszli klozetowej zwykle mogą podrażniać skórę, dlatego trzeba zawsze chronić dłonie zakładając do sprzątania wygodne rękawice gumowe. Do przydatnych akcesoriów, jakie przydadzą się w domowym sprzątaniu, to: miękka gąbka, ściereczki, ręcznik papierowy. Aby zapewnić ładny zapach w łazience, wystarczy obok toalety postawić odświeżacz powietrza, np. w formie żelu, świecy zapachowej bądź umieścić pachnący wkład w gniazdku elektrycznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ