Każdy lubi mieć czysto w domu, ale już nie każdy lubi sprzątać. Dla wielu osób sprzątanie to udręka. Jednak jeśli stosuje się dobrej jakości i skutecznie czyszczące preparaty, a do tego pięknie pachnące, to na pewno można choć trochę polubić sprzątanie.

Choć naturalne środki czystości dla domu znane są i stosowane od wieków, to jednak dopiero stosunkowo niedawno zaczęło być o nich głośno. Mają liczne zalety – są tanie, wydajne i co najważniejsze bezpieczne dla zdrowia, także dla dzieci i zwierząt domowych. Poza tym są w pełni biodegradowalne i według osób je stosujących skuteczniejsze w usuwaniu zabrudzeń. Ale nie mają ładnego zapachu, który utrzymuje się w domu po sprzątaniu.

Środki czystości dla domu czy kosmetyki do wnętrz?

Niedawno w sklepach pojawiły się środki czystości przypominające kosmetyki, głównie z uwagi na zapach i eleganckie opakowania. Seria Perfect House to innowacyjne kosmetyki do wnętrz, które wypełniają cały dom bardzo przyjemnymi aromatami. Dzięki nim sprzątanie przestaje być nudną rutyną, lecz pobudza zmysł węchu i wprawia sprzątającego w dobry nastrój. W skład serii wchodzą produkty do sprzątania różnych pomieszczeń i powierzchni firmy Barwa, która produkuje kosmetyki do pielęgnacji ciała. Nic więc dziwnego w tym, że wypuściła na rynek także kosmetyki dla domu. Środki te skutecznie usuwają zabrudzenia i przy okazji pięknie pachną.

Kosmetyki do wnętrz z linii Perfect House można kupić w sklepie: https://www.garneczki.pl/produkty/srodki-czystosci-dla-domu,1091.

Naturalne środki czystości dla domu

Naturalne środki czystości są ekologiczne i biodegradowalne. W składzie mają tylko naturalne składniki takie jak: kwasy owocowe, soda, ocet, alkohol, olejki eteryczne, ekstrakty z owoców i roślin. Świetnie czyszczą, a dodatkowo nie podrażniają i nie wysuszają delikatnej skóry dłoni. Nie powodują też alergii. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają przydomowe, ekologiczne oczyszczalnie ścieków. Są przyjazne dla środowiska naturalnego, dla ludzi i dla zwierząt. A co najważniejsze, czyszczą naprawdę skutecznie, także stare zabrudzenia.

Środki czystości dla domu można zrobić samemu

Takie naturalne środki czystości można zrobić także samemu w domu. Wcale nie trzeba ich kupować. Do ich przygotowania nadają się środki, które praktycznie każdy ma w domu. Takie środki czystości domowej roboty są dużo tańsze. Można nimi sprzątać wszystkie pomieszczenia, sprawdzą się także w kuchni i łazience.

Podstawowym składnikiem takich środków jest ocet (wodny roztwór kwasu octowego), który zazwyczaj jest w każdym gospodarstwie domowym, a jeśli nie, to można go kupić w każdym sklepie spożywczym. Bardzo skutecznie czyści i dezynfekuje. Poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami, plamami, kamieniem i przykrymi zapachami. Kolejny uniwersalny środek czyszczący to soda oczyszczona, którą można znaleźć w kuchennej szafce. Zazwyczaj miesza się ją z octem lub sokiem z cytryny i tak otrzymaną pastą czyści zabrudzone powierzchnie. Świetnie sprawdza się podczas czyszczenia obuwia sportowego, a dodana do prania do białych ubrań ładnie je wybieli. Do przygotowywania środków czystości dla domu wykorzystuje się także glicerynę i spirytus salicylowy, które można kupić w aptece lub drogerii.

Jedyną wadą tak sporządzonych roztworów do sprzątania jest to, że nie mają pięknego zapachu, choć można dodać się do nich ulubione olejki eteryczne, np. lawendowy, cytrynowy, różany itd.

Jakie środki czyszczące są najlepsze? Które najlepiej radzą sobie z brudem – te tradycyjnie stosowane, naturalne ze sklepu czy może zrobione samodzielne w domu? Niech każdy wypróbuje je wszystkie i sam zdecyduje co najlepiej czyści.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ