Kawitacja to zjawisko fizyczne, które występuje pod wpływem obniżenia ciśnienia i polega na szybkiej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową. Dlatego skóra musi być wilgotna na początku zabiegu. W kontakcie z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które są następnie rozbijane. Rezultatem jest zniszczenie starych komórek warstwy rogowej naskórka. Wykorzystywany do peelingu kawitacyjnego sprzęt wielofunkcyjny jest przeznaczony do oczyszczania skóry z martwych komórek, toksyn i wydzielin gruczołów łojowych, głębokiego wprowadzenia preparatów odżywczych.
Czym jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to ultradźwiękowa procedura oczyszczania skóry, nietraumatyczna alternatywa dla manualnego oczyszczania skóry, zwiększa możliwość wprowadzania substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Ta metoda jest stosowana dodatkowo przed zabiegami przeciwzmarszczkowymi, antycellulitowymi, a także w kompleksie do leczenia poważnych problemów skórnych.
Peeling kawitacyjny sprzętem z falą ultradźwiękową o częstotliwości 25 kHz w obecności cieczy tworzy bąbelki wypełnione rozrzedzonym gazem, które szybko rosną i pękają. Pod wpływem ciepła i wysokiego ciśnienia następuje bardzo dokładne oczyszczenie skóry z warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn i produktów wydzielniczych gruczołów łojowych.
W wyniku tej procedury martwe komórki i zanieczyszczenia są usuwane. Pod wpływem wibracji ultradźwiękowej wzbogaconej mikromasażem tkanek zwiększa się metabolizm komórkowy, poprawia się krążenie krwi, skóra jest oczyszczona z toksyn, nadmiaru sebum, zatkanych porów, zaskórników i bakterii.
Działanie fali ultradźwiękowej w peelingu kawitacyjnym – sprzęt z 4 programami zabiegowymi
- Zwiększa przepuszczalność błony komórkowej dla wprowadzania substancji aktywnych
- Zwiększa skuteczność zabiegów kosmetologicznych
- Wzmacnia naczynia krwionośne
- Stymuluje regenerację uszkodzonych tkanek, przyspieszając wygładzanie blizn
- Likwiduje zmarszczki i zapobiega ich pojawianiu się
- Eliminuje worki i cienie pod oczami, poprawiając mikrokrążenie krwi i limfy
- Wygładza, zmiękcza i nawilża skórę.
Wyposażając kliniki kosmetologiczne właściciele często korzystają z urządzeń polskiego producenta Medika. W salonie medycyny estetycznej kosmetolog wykonuje peeling kawitacyjny sprzętem wyposażonym w 4 programy zabiegowe, które pozwalają na przeprowadzenie klasycznego oczyszczania, czyli połączenia peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Ponadto producent urządzenia wielofunkcyjnego Medika wykorzystał autorski program głębokiego oczyszczania skóry oraz jonoforezę, czyli wprowadzanie składników odżywczych. Urządzenie (kombajn kosmetyczny) posiada także system mikromasażu McT, peeling kawitacyjny tym sprzętem jest wykonywany w oparciu o moduł wzbogacony o mikroprądy, co daje możliwość wprowadzenia w głąb skóry ampułek z substancjami aktywnymi.
Funkcje: kawitacja, sonoforeza
Peeling kawitacyjny to idealne rozwiązanie dla nowoczesnego kosmetologa, dla którego priorytetem jest skuteczność zapewnionych procedur. Zabieg działa na powierzchnię skóry za pomocą fali ultradźwiękowej o niskiej mocy. Pod wpływem fal ultradźwiękowych skierowanej na wilgotną skórę powstaje efekt kawitacji, tworzą się pęcherzyki powietrza, pękając, tworzą obszar o podwyższonym ciśnieniu, przez co usuwane są martwe komórki. Sonoforeza polega na aktywnym wprowadzaniu preparatów kosmetycznych do skóry za pomocą ultradźwięków, co zapewnia daną głębokość penetracji.
Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?
Peeling usuwa martwe komórki naskórka, dokładnie oczyszcza skórę i zapobiega rozwojowi bakterii. Wibracje poprawiają przepływ krwi i limfy, które dostarczają tlen i stymulują regenerację skóry. Zmiany zauważalne po pierwszej wizycie obejmują eliminację zaskórników i lepsze nawilżenie skóry. Ponadto procedura jest bardzo relaksująca.
Kto może poddać się peelingowi kawitacyjnemu?
Od czasu do czasu wszystkie rodzaje skóry wymagają złuszczania, dlatego peeling kawitacyjny będzie miał pozytywny wpływ na każdego. Zabieg polecany jest szczególnie osobom zmagającym się z trądzikiem, jest przydatny dla skóry mieszanej i tłustej. Sucha i zmęczona skóra nabiera blasku, a u niektórych osób zmniejsza drobne zmarszczki. Peeling kawitacyjny sprzętem kosmetologicznym nie musi być stosowany, jako niezależna procedura. Kosmetolodzy zalecają go, jako wstęp do zabiegów nawilżających i odżywczych, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Nadaje się również dla osób o wrażliwej skórze.
Jak wygląda procedura?
Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut. Kosmetolog oczyszcza skórę tonikiem lub żelem, aby uzyskać silniejszy efekt złuszczania. Następnie nakłada serum na skórę i rozpoczyna procedurę, która wytwarza fale ultradźwiękowe. Wrażenie, które pacjent odczuwa na skórze, przypomina masaż za pomocą wibrującej szczotki elektrycznej. Kosmetolog wykonuje zabieg, powoli oczyszczając części skóry. Później skupia się na bardziej problematycznych, takich jak nos itp., aż do zrogowaciałego naskórka, który zostanie całkowicie usunięty. Zwykle zabieg kończy się mikromasażem lub maską nawilżającą. Do trzech tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem i stosować krem z filtrem SPF 20.
Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/27-peeling-kawitacyjny-sprzet