Testy DNA inaczej zwane testami genetycznymi pozwalają na dokładne odczytanie informacji zawartej w badanym materiale genetycznym. W obecnym czasie są one bardzo powszechnie wykorzystywane w diagnostyce oraz w profilaktyce wielu groźnych chorób. Ponadto badanie DNA bardzo często przeprowadza się w celu ustalenia ojcostwa. Wiele osób, które zamierza je wykonać często zastanawia się ile kosztuje badanie DNA.
Otóż na rynku dostępne są zróżnicowane testy DNA, które to umożliwiają laboratoryjną analizę konkretnego genu lub kilku genów w celu zdiagnozowania jakiejś choroby genetycznej lub w celu oceny ryzyka zachorowania na dane schorzenie w przyszłości.
Badanie to nie należy do najtańszych i niektóre z nich kosztują kilkaset złotych, natomiast inne kilka tysięcy złotych.
Spora różnica w cenniku badań DNA jest spowodowana w głównej mierze gwarancją oraz jakością usług proponowanych przez laboratorium.
Bardzo często badanie to jest wykonywane w celu ustalenia ojcostwa. Jest to dla rodzica bardzo ważna decyzja, która ma ogromny wpływ nie tylko na życie mężczyzny, lecz także na życie dziecka i jego matki. Decydując się na tego badanie DNA warto pamiętać o tym, że jest to w Polsce stosunkowo nowa dziedzina i w związku z tym istnieje wiele niedoświadczonych laboratoriów próbujących w łatwy sposób zarobić pieniądze, nie dbając jednocześnie o jakość oferowanych usług.
Jeśli zależy nam na wysokiej jakości tej usługi, należy wybrać badanie, które zostanie przez laboratorium potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.
Warto pamiętać o tym, że profesjonalne firmy posiadające duże doświadczenie dają zawsze swoim klientom gwarancję na uzyskanie pewnego wyniku, a przed podaniem do wiadomości klienta wyniku jest on zawsze sprawdzany dwukrotnie.
Jeżeli z nieustalonych przyczyn rezultat badania będzie niezadowalający i w związku tym nie będzie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, wówczas to mężczyzna w celu upewnienia się, czy naprawdę jest ojcem biologicznym badanego dziecka może ubiegać się o bezpłatne wykonanie powtórnego badania.
Decyzja o poddaniu się badaniu DNA w kierunku ustalenia ojcostwa zazwyczaj wiąże się z pewnym stresem, dlatego też profesjonalizm świadczonej usługi jest niezwykle istotnym czynnikiem.

www.czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrona internetowa
Następny artykułZarobki grafika

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ