W jaki sposób dobrać ubrania do sylwetki? To bardzo ważny temat, niezależnie od tego, czy mężczyzna jest szczupły, zbudowany harmonijnie czy puszysty. Dobrze dobrane ubranie pozwala zamaskować pewne niedoskonałości figury i uwypuklić jej atuty, źle dobrane – eksponuje mankamenty.

Jak wybrać odzież dla puszystych mężczyzn? Na co zwrócić uwagę?

Zdecydowana większość mężczyzn w Polsce nosi za duże ubrania. To jeden z największych błędów modowych, szczególnie w przypadku puszystych panów. Wydaje im się, że duże rozmiary męskie ukryją i zamaskują niedostatki figury, w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Zbyt luźne ubrania dodają kilogramów i lat i wyglądają mało estetycznie. Poza rozmiarem ważny jest dobór fasonów, proporcji i detali, warto też zwrócić uwagę na odpowiednią kolorystykę ubioru.

Co nosić, czego unikać?

  • Grube ubrania to zły wybór – ciężkie i grube tkaniny akcentują dużą wagę, przez co mężczyzna będzie wyglądał na jeszcze grubszego. Znacznie korzystniejszy jest wybór ubrań zrobionych z lżejszych tkanin: spodnie z gatunkowo dobrej wełny zamiast jeansów, bawełniane koszule w miejsce np. flanelowych, niezbyt mocno dopasowany płaszcz ze ścisłej wełny zamiast krótkiej, puchowej, mocno pogrubiającej kurtki.
  • Nie za długie, nie za krótkie – w przypadku puszystych mężczyzn bardzo ważny jest dobór odpowiedniej długości ubrań. Ubrania zbyt długie (zwłaszcza spodnie) spotęgują efekt masywnego wyglądu. Ubrania za krótkie uwypuklą tuszę, wywołają wrażenie, że były kupione sporo kilogramów wcześniej i dodatkowo mogą odsłonić te elementy ciała, które powinny być ukryte.
  • Nie za wąskie i nie za szerokie – odzież dla puszystych mężczyzn nie powinna być mocno dopasowana, zwłaszcza w miejscach, gdzie nie mają oni nadmiaru tkanki tłuszczowej, gdyż w ten sposób mogą spotęgować wrażenie nieproporcjonalności swojej sylwetki. Spodnie ze zbyt wąskimi nogawkami u grubego mężczyzny, obcisły sweter opięty na brzuchu – mogą wyglądać wręcz karykaturalnie. Z drugiej strony – zbyt obszerne ubrania optycznie obciążają. Najbardziej korzystne są kroje regularne, bez nadmiernego taliowania i niepotrzebnych zwężeń. Dobrze dopasowane, ale nie ciasne i opinające. Zamiast luźnych t-shirtów – jednokolorowe koszule z długim rękawem.
  • Ważna kolorystyka – nie tylko czarny kolor wyszczupla. Tak samo działają także inne ciemne kolory. Kluczowe jest wybieranie stonowanych barw i unikanie nadmiernego kontrastu miedzy górą i dołem. Trzeba odrzucić jaskrawe barwy i wzory, poza jednym – cienkie pionowe pasy także optycznie wyszczuplają. Jeśli marynarka – to ciemna, a koszula do niej jasna – jasny środek i ciemne boki wyglądają bardzo korzystnie.
  • Dodatki – im mniej tym lepiej. Zbędne kieszenie, wstawki z innego materiału, wiszące ozdoby – to wszystko optycznie obciąża. Przyjacielem puszystego pana jest prostota, wrogiem – nadmierna ekstrawagancja.
  • Buty – wbrew pozorom buty warto dopasować do masy ciała. Należy wybierać buty o grubszej podeszwie, z grubszym obcasem, solidne, lecz nie bardzo masywne.

Pamiętaj – podstawową i najważniejszą zasadą, której warto przestrzegać, jest „ noś rzeczy w odpowiednim rozmiarze”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ