Wiosna sprzyja zmianom garderoby, a nawet całego stylu. Bardzo często tym zmianom towarzyszy także zmiana fryzury oraz chęć sięgania po najnowsze trendy w makijażu. Jak zatem powinny się malować blondynki, rozpoczynając nowy sezon?

Zmiany w makijaży

Po sezonie ciężkich barw i czerwonych pomadek na ustach wraz z wiosną kobiety sięgają po delikatniejsze kolory, zamieniając bardzo często pomadki na rzecz lekkich błyszczyków. Wiosną cera ma wyglądać promiennie, co zapewni jej stosowanie kremów BB czy delikatnych podkładów oraz rozświetlających korektorów, zakrywających cienie pod oczami. Całość można wykończyć nakładając na policzki róż w naturalnym odcieniu oraz podkreślając oczy poprzez ich wytuszowanie. Taki naturalny makijaż jest wskazany zwłaszcza w przypadku blondynek, których cera jest dodatkowo bardzo jasna.

Kilka porad na temat doboru kosmetyków do makijażu

Z myślą o wiosennym makijażu blondynki powinny sięgnąć po płynny podkład rozświetlający, dopasowując go do koloru cery. Lepiej wybrać podkład o ton jaśniejszy niż zbyt ciemny, bowiem ten drugi nie tylko postarza, ale również może sprawiać wrażenie, że twarz jest bardzo zmęczona.

Przy wyraźnych przebarwieniach, śladach po trądziku czy cieniach pod oczami należy je zamaskować lekkim korektorem, najlepiej w płynie. Blondynki powinny szczególną uwagę zwracać na cienie pod oczami. Przy cerze mieszanej, ze skłonnością do świecenia w tak zwanej partii T, twarz można lekko przypudrować.

Blondynki, których typ urody jest zbliżony do wiosny, powinny wybierać pomadki i cienie w kolorach pastelowych, z kolei blondynki o letnim typie urody mogą sięgać po kosmetyki w chłodnych kolorach, np. beżowym czy malinowej czerwieni. Kolor tęczówki podkreślą cienie w kolorze beżowym, brązowym, a nawet granatowym, natomiast zakazane są cienie fioletowe, które przy delikatnej cerze blondynki potęgują wrażenie choroby.

Kropką nad i w makijażu blondynki będzie róż – dla blondynki w typie wiosennym powinien być w kolorze ciepłej brzoskwini, dla blondynki o urodzie w typie letnim – chłodnego różu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ