BLIK jest coraz bardziej popularną metodą płatności i coraz więcej osób zaczyna z niej korzystać. Nic dziwnego, to komfortowy i szybki sposób dokonywania opłaty za zakupy. Na czym więc polega ta usługa? Jak z niej korzystać i dlaczego warto? Podpowiadamy poniżej. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/blik-jak-korzystac-z-uslugi/

BLIK – czym jest ta usługa?

BLIK jest sposobem na to, aby płacić za zakupy bez konieczności używania karty debetowej lub kredytowej. Jak więc dokonuje się takiej transakcji? Wszystko odbywa się przy pomocy smartfona. Jeśli więc zapomnisz karty, a masz aktywną usługę płacenia BLIK-iem, możesz być spokojny. BLIK nie wymaga od Ciebie nawet logowania się do systemu bankowości elektronicznej. Na smartfonie musisz mieć jednak zainstalowaną aplikację mobilną Twojego banku. BLIK nie jest niczym innym, jak sześciocyfrowym kodem, który wpisujemy w terminal płatniczy. Kod ten aplikacja mobilna generuje nam automatycznie. Jest on indywidualny i powoduje ściągnięcie środków z naszego konta bankowego.

Dziś BLIK-iem można płacić w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Ponadto dzięki tej usłudze możemy również wpłacić i wypłacić pieniądze w bankomacie, a także dokonywać przelewów na zewnętrzny rachunek. Jak widzisz, jest to bardzo przydatna usługa, komfortowa i równie łatwa w obsłudze, a przy tym nie wymaga od nas nieustannego noszenia przy sobie karty debetowej.

Sprawdź, jak płacić BLIK-iem

Jak już wspomnieliśmy wyżej, BLIK-iem możemy płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W tych pierwszych jednak warto się najpierw upewnić, czy taki rodzaj płatności jest możliwy. Nie każdy terminal jest wyposażony w opcję, która akceptuje tę usługę. Aby dokonać płatności wystarczy uruchomić aplikację mobilną banku i wygenerować sześciocyfrowy kod. W niektórych bankach konieczne jest zalogowanie się do aplikacji, w innych BLIK można wygenerować bez konieczności logowania się. Następnie sześciocyfrowy kod wpisujemy w terminal i akceptujemy płatność w aplikacji mobilnej. System ten jest naprawdę bardzo wygodny i sprawny.

Jeśli natomiast chodzi o sklep internetowy, również najpierw upewniamy się, czy daje nam on możliwość płacenia BLIK-iem. Jeśli tak, wybieramy tę opcję spośród innych dostępnych metod płatności, logujemy się do aplikacji mobilnej, generujemy sześciocyfrowy kod, a następnie wpisujemy go w odpowiednim polu na stronie www. Transakcję potwierdzamy w aplikacji mobilnej banku i gotowe!

Zobacz też: http://www.umalgosi.pl/jak-wybrac-idealny-smartwatch/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ