Należysz do grona miłośników kawy? Jeżeli tak, z pewnością chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób przechowywać ziarna – zmielone lub w całości – aby nie traciły na intensywności. Oto sprawdzone sposoby, dzięki którym uda ci się utrzymać kawę w świeżości dłużej niż kiedykolwiek wcześniej!

Im szybciej, tym lepiej

Wiele osób decyduje się na korzystanie z tradycyjnych sposobów zaparzania kawy, m.in. w kawiarce lub w ekspresie przelewowym. Jeżeli jesteś jedną z nich, staraj się już na etapie zakupu minimalizować ryzyko wietrzenia kawy, kupując całe ziarna zamiast zmielonej już mieszanki. Dlaczego rozsądniejszym wyborem jest zawsze zakupienie całych ziaren? W praktyce, aby nie stracić na jakości, kawa mielona powinna zostać zużyta w ciągu 14-20 dni od otwarcia paczki. Im szybciej się ją zużyje, tym lepiej, jednak to w tym okresie faktycznie mamy pewność, że w pełni zachowa swój aromat i zapewni nam oczekiwane doznania smakowe – bez względu na to, jaki to blend i czym charakteryzuje się dane ziarno.

Same ziarna „poleżą” trochę dłużej, ponieważ smak zamknięty jest w każdym ziarenku z osobna. Aby jednak także i w ich wypadku nie doszło do straty jakości, warto każdorazowo zamykać opakowanie, wykorzystując m.in. specjalne klipsy do żywności. Jeżeli nie masz takich klipsów, postaraj się przechowywać kawę w szczelnej puszce czy też słoiku. Musisz także pamiętać, że kawa nie powinna być narażona na działanie czynników zewnętrznych: działania promieni słonecznych czy wilgoci, dlatego warto schować ją do szafki bądź do lodówki. To drugie miejsce często jest wskazywane jako dodatkowy patent na przedłużenie świeżości kawy w ziarnach. Jeżeli jednak szukasz jeszcze prostszego rozwiązania i chcesz zapewnić sobie stały dostęp do świeżej i pysznej kawy – jest na to sposób.

Niezawodne kapsułki do kawy

Jedną z korzyści, jakie niesie ze sobą decyzja o zakupie ekspresu kapsułkowego, jest z pewnością możliwość przygotowywania kawy w wygodny i prosty sposób. Ulubiony napój zaskakuje walorami – jak to się dzieje? Warto zwrócić uwagę na to, że kapsułki do kawy pozwalają zachować jakość i smak zmielonych ziaren. Faktycznie, nie da się zaprzeczyć, że przechowywanie kapsułek nie stanowi niemal żadnego wyzwania. Z jednej kapsułki przygotowuje się jeden napój, a za każdym razem przekłuwane jest nowe opakowanie, dzięki czemu kawa z kapsułek jest tak zachwycająco aromatyczna. W przypadku renomowanych firm, takich jak Nespresso, kapsułki do kawy są zapakowane w hermetyczne opakowania, które doskonale chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak m.in. wilgoć lub działanie promieni słonecznych.

Warto wiedzieć, że istnieją gadżety ułatwiające przechowywanie kapsułek. Jednym z nich jest pojemnik na kapsułki Nespresso Touch Nomad, mający kształt tuby i mieszczący w sobie 15 kapsułek. Choć jego posiadanie nie jest niezbędne do tego, by móc cieszyć się świeżą i aromatyczną kawą każdego dnia, jest jednak funkcjonalnym dodatkiem, którego nowoczesne wzornictwo wpisze się w styl każdej kuchni. Tego typu akcesoria oferowane przez Nespresso mogą także pomóc nam uniknąć bałaganu na kuchennym blacie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ