Koszty przeprowadzek międzynarodowych mogą być astronomiczne. Ile musimy zapłacić za transport swojego mienia do Austrii?

Austria jest jednym z tych europejskich krajów, które nie są wprawdzie tak często wybierane przez Polaków jako cel emigracji, ale także oferują atrakcyjne perspektywy. Praca dostępna jest nie tylko dla wykwalifikowanych specjalistów, lecz również dla osób, które nie mają doświadczenia i poszukują pracy na produkcji, w sektorze turystycznym, podczas zbiorów.

Przenosiny do Austrii nie muszą być problemem. W jaki sposób można zorganizować przeprowadzkę do Austrii, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i dodatkowo nie pochłonęło zbyt dużo pieniędzy?

Przeprowadzka do Austrii we własnym zakresie – czy warto?

Wiele osób uważa, że przeprowadzka we własnym zakresie to najlepszy wybór, gdy chodzi o oszczędności. Rzeczywiście, można wtedy zapłacić bardzo mało, zwłaszcza gdy do przewiezienia mamy niewiele mienia. Sprawa jednak komplikuje się wtedy, gdy jest go więcej i potrzebujemy odpowiedniego samochodu dostawczego i pomocy innych osób.

Mało zapłacimy za przeprowadzkę, gdy możemy wszystko zmieścić w bagażu podręcznym i zarezerwować tani lot. Także niski koszt będzie związany z transportem busem czy autokarem.

Jeśli chcemy przewieźć gabaryty, wtedy transport powinien już odbyć się samochodem dostawczym. Jeśli nie mamy go do dyspozycji, możemy zdecydować się na jego wynajem w wypożyczalni – to koszt około 200-300 złotych dziennie, do czego trzeba doliczyć też koszty paliwa i inne opłaty, na przykład za przejazdy autostradami.

Ile kosztuje przeprowadzka z firmą przeprowadzkową?

Druga opcja to przeprowadzka z firmą przeprowadzkową. Wtedy potrzebna będzie firma, która działa międzynarodowo i która obsługuje taki kraj jak Austria.

Wówczas transport prowadzony jest przez pracowników firmy, odpowiednio dopasowanym gabarytowo samochodem dostawczym. Można także uzyskać dodatkowe wsparcie.

Zakres usług może obejmować wtedy:

  • pakowanie mienia klienta
  • przekazanie mu materiałów do pakowania
  • wynoszenie, wnoszenie, rozlokowanie mienia
  • utylizacja niepotrzebnych rzeczy
  • magazynowanie mienia
  • sprzątanie po przeprowadzce

Więcej o przeprowadzkach do Austrii można znaleźć na stronie internetowej firmy Jupiter Transport, która od lat zajmuje się ich organizacją: http://transport-austria.eu/.

Koszt wynosi od około 1000 złotych do nawet ponad 10 000 złotych w zależności od ilości mienia do przewiezienia, odległości, liczby pracowników do pomocy. Warto zwrócić się o indywidualną wycenę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ