Kominek zapachowy to idealny prezent świąteczny. Coraz więcej osób docenia potęgę aromaterapii, coraz więcej sięga po różnego rodzaju techniki medytacji, ćwiczy jogę, trenuje mindfullness, a we wszystkich tych praktykach piękny zapach tylko pomaga.

  1. Dlaczego warto zainwestować w aromaterapię?
  2. Jaki kominek zapachowy wybrać?

Dlaczego warto zainwestować w aromaterapię?

Piękny zapach to nie jedyny powód, dla którego chętnie kupujemy kominek zapachowy albo podstawkę pod kadzidełka. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zapachy w bardzo silny sposób potrafią oddziaływać na ludzkie ciało i duszę. Wszystko zależy od odpowiednio dobranego olejku, natomiast można mieć nadzieję, że określone kadziła pomogą się zrelaksować, uwolnić od napięć i stresów, wyciszyć i skupić na swoim wnętrzu i tym, co się w nim dzieje. Po nieco inne zapachy należy z kolei sięgnąć, jeśli chce się lepiej skoncentrować, skupić na przykład po olejek eukaliptusowy. Zapachem można pobudzić się do pracy, dodać sobie energii. Wystarczy wlać tylko odpowiedni olejek zapachowy do kominka… I tutaj pojawia się pytanie, czy to na pewno najlepsze rozwiązanie?

Jaki kominek zapachowy wybrać?

Każdy, kto choć raz w domu miał olejki zapachowe do kominka, doskonale wie, że wystarczy chwila nieuwagi, jedno niefortunne przechylenie buteleczki i olejowa plama może wylądować na obrusie lub ulubionych jeansach. W przypadku kominka do aromaterapii z Pepco, Rossmann czy Jysk, w którym korzysta się z wosku zapachowego, ryzyko jest podobne. Zalany woskiem mebel nie zawsze da się uratować, podobnie zresztą, jak ubranie. Co gorsza takim woskiem można się naprawdę poważnie oparzyć. To szczególnie niebezpieczne rozwiązanie, jeśli w domu są małe dzieci. Wystarczy jedno potknięcie, jeden nieprzemyślany ruch i problem gotowy. Ryzyko, o którym mowa, znika natomiast, jeśli wybierze się kominek zapachowy bazujący na naturalnych kadzidłach. Nie ma tutaj ryzyka, że coś się wyleje, zapali, że ktoś się o coś oparzy, do tego jest tylko naturalny zapach, bez żadnych sztucznych dodatków i ulepszaczy. Na www.backflow.pl znaleźć można kominki zapachowe o bardzo różnych kształtach, natomiast warto zwrócić uwagę, że wszystkie zaprojektowane są tak, aby unoszący się z kadzidełka dym spływał piękną kaskadą w dół kominka. Oprócz cudownego zapachu pojawiają się więc również ciekawe doświadczenia wizualne. Taki kominek jest nie tylko świetnym narzędziem do aromaterapii, lecz także może pełnić funkcję dekoracyjną w salonie, sypialni, a nawet biurze. Można przy nim pracować, uprawiać jogę lub medytować.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ