Dzisiaj coraz częściej szukamy sposobu na to, aby jakoś sobie dorobić. Możliwości jest naprawdę wiele, zaś całkiem sensowne wydaje się być założenie sklepu z odzieżą używaną. Dlaczego jest to obecnie popularna forma biznesu? Jaki importer odzieży używanej będzie najlepszy?

Sklep z używanymi rzeczami – zalety

Warto wiedzieć, że ponad 2/5 Polaków kupuje w sklepach z odzieżą używaną. Powodem przede wszystkim są coraz bardziej rosnące ceny ubrań oraz chęć znalezienia czegoś bardziej oryginalnego.

Generalnie ruch w lumpeksach jest całkiem spory, warto zatem rozważyć taki biznes. To jednak, o czym musimy zdecydować sami, to przede wszystkim to, czy kupujemy rzeczy posortowane czy nie i od jakiego importera odzieży używanej.

Sortowane czy niesortowane?

Jakie są zalety odzieży sortowanej? Cóż wszystko jest już ładnie skatalogowane, możemy zakupić worek tylko ubrań jednego rodzaju np. kurtek, nie musimy nic wietrzyć. Mamy także względną pewność, jaką jakość wybraliśmy. Oczywiście względną, ponieważ nasze pojęcie np. wysokiej jakości może różnić się od definicji tego słowa uznawanej przez importera.

Odzież niesortowana zaś jest z kolei znacznie tańsza. Oprócz tego jednak jest to jedna wielka niespodzianka – zupełnie nie wiemy, czy worek ubrań, który kupujemy to szmaty czy są wśród nich prawdziwe perełki itp. Tu także musimy się liczyć z koniecznością posortowania wszystkiego, poukładania i wywietrzenia.

Dobry importer odzieży używanej

Na koniec warto powiedzieć trochę o tym, jak wybrać dobrego importera odzieży używanej. Pamiętajmy bowiem, że tu w zasadzie, nie ma jednej definicji „wysokiej jakości” i może się okazać, że kupimy wiele worków ubrań za relatywnie wysoką cenę a będą one miały bardzo kiepską jakość.

Aby uniknąć takich przykrych pomyłek należy przede wszystkim poczytać wcześniej trochę o danym importerze odzieży używanej w Internecie. Sprawdźmy komentarze, opinie. Możemy zapytać kogoś, czyj lumpeks nam się podoba, skąd zamawia rzeczy. Dobrym pomysłem jest także zamówienie np. kilku kilogramów ubrań od różnych importerów i sprawdzenie, który worek będzie zawierał ubrania w najlepszej jakości w stosunku do ceny. Oczywiście najlepiej jest bezpośrednio osobiście podjechać do hurtowni.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – importerem odzieży używanej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ