Rynek palet jest bardzo szeroki. Co i rusz pojawiają się nowe modele i rozwiązanie techniczne, mające jeszcze bardziej ułatwiać codzienną egzystencję osób prywatnych bądź grup pracowniczych reprezentujących poszczególne branże. Palety są bowiem produktem uniwersalnym i powszechnie wykorzystywanym.

Palety plastikowe ultralekkie

Plastik sam w sobie jest tworzywem niezbyt obciążającym, które jednak mimo wszystko potrafi wytrzymać znaczny ciężar towarów i przedmiotów. Dzięki tej właściwości europalety plastikowe nie nastręczają dużych problemów z załadunkiem czy transportem na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. To czasem niezwykle istotne, by nie dokładać dodatkowej masy produktom, które same w sobie ważą już wystarczająco dużo. Plastik wydaje się być zatem materiałem idealnym do tego typu działań. Pallets mają zazwyczaj funkcjonalne podpórki oraz odpowiednio ukształtowaną powierzchnię, by można było budować z nich stabilne konstrukcje w pionie, oszczędzając w ten sposób miejsce magazynowe.

Palety higieniczne

Tym mianem określa się szczególny rodzaj pallets, które są wykorzystywane do przewożenia oraz przechowywania artykułów spożywczych, czy towarów pierwszej potrzeby. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie należy z wyjątkową starannością dbać o niezanieczyszczanie towarów i produktów. Mogą służyć do zaopatrywania sklepów spożywczych, piekarni, drogerii, czy aptek. Na mniejszą skalę sprawdzą się również w warunkach domowych. Tego typu palety mają jeszcze dodatkowe właściwością, między innymi odporność na skrajne temperatury oraz rozmaite warunki atmosferyczne. Można je także stosunkowo łatwo wyczyścić, zapobiegając namnażaniu się bakterii, co ma istotne znaczenie zwłaszcza latem przy upalnej pogodzie.

Palety plastikowe wzmacniane stalowymi rurami

Ten typ palet jest w zasadzie najbardziej powszechnie stosowany, ponieważ sprawdza się w każdych okolicznościach. Pozwala budować naprawdę wysokie, a przy tym spełniające normy bezpieczeństwa, regały, służące składowaniu na sporych wysokościach. Ze względu na swą niestandardową wytrzymałość europalety plastikowe ze stalowymi rurami mogą być wykorzystywane do transportu towarów i przedmiotów na długich dystansach. Zazwyczaj są one bardzo odporne na uszkodzenia i zarysowania, co sprawia, że mają również przedłużoną żywotność eksploatacyjną, a co za tym idzie w perspektywie czasowej wiążą się ze znacznymi oszczędnościami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ