Wiek nastoletni to czas największych miłosnych uniesień, oczywiście na początku tylko w sferze platonicznej, a później już tej prawdziwej. Pierwsze miłości, sympatie, zauroczenia…Kto nie pamięta ich w późniejszym etapie swojego życia? Współczesna literatura z nurtu miłosnej dla młodzieży, opisująca właśnie takie pierwsze doświadczenia, porywa nastolatki na całym świecie, zostawiając je z wypiekami na twarzy. Przy okazji, niejedna mama nastolatki z chęcią pożyczy od swojej taką właśnie książkę.

Książki romanse dla młodzieży

Księgarnia wysyłkowa, oferująca duży wybór bestsellerów o tematyce miłosnej dla młodych kobiet i nastolatek, z pewnością cieszy się popularnością. Dziewczyny, które za sobą mają już fascynację literaturę o wampirach, magii, czy czarownicach, poszukują bohaterów z krwi i kości, prawdziwych ludzi z którymi mogą się utożsamiać. To właśnie ich miłosne rozterki, dylematy, złamane serca i nadzieje, sprawiają, że od książki wręcz nie można się oderwać. Co ważne, dobra literatura z tego nurtu pomaga młodym ludziom w podejmowaniu ich własnych decyzji, radzeniu sobie z osobistymi dylematami. Choćby nie wiadomo jak wciągająca saga o wampirach wciągała od pierwszej do ostatniej litery, zawsze będzie tylko świetną rozrywką. W literaturze takiej jak na przykład „Lato drugiej szansy” Morgan Matson, młodzi ludzie szukają czegoś więcej, szukają prawdziwych, realnych emocji, takich, które towarzyszą im na co dzień.

Skomplikowany świat emocji

Książka to nie tylko świetnie poprowadzona historia. Książka to też nauczyciel, niejednokrotnie nauczyciel życia. Dlatego właśnie w nich młodzi ludzie szukają odpowiedzi na skomplikowane sytuacje, o których trudno im rozmawiać z dorosłymi. Niestety, sfera uczuć, niespełnionych miłości, bycia porzuconym czy oszukanym, sprawy związane z zerwanymi przyjaźniami czy straconym zaufaniem, to coś co wypełnia uczucia młodych osób. Do tego dochodzą jeszcze problemy w domu, trudne relacje z rodzicami. Książki romantyczne, których bohaterowie przeżywają podobne zdarzenia, które okazują jak postąpić, jak się zachować, to drogowskazy.

Bohaterowie do pokochania

Oczywiście nie ma literatury bez bohatera. W przypadku książek romansów dla młodych ludzi, bohaterami będzie para czyli chłopak i dziewczyna. Ich miłosne perypetie, wzloty i upadki, rozpalają serca nastoletnich czytelniczek. Tak jak na przykład w powieściach o Callie i Kaydenie, choćby „Przypadki Callie i Kaydena”, czy następnej „Ocalenie Callie i Kaydena”, które cieszą się dużą popularnością wśród młodych czytelników. Bohaterowie muszą być wyraziści i pokazać, że można poradzić sobie z trudnymi sprawami w życiu, że nigdy nie warto tracić nadziei. Dlatego właśnie takich bohaterów potrzebują współcześni młodzi ludzie. Nie idealnych, czy wręcz lukrowanych, bo z takimi trudno jest się identyfikować. Idealni są idole muzyki czy filmu. Bohaterowie książek zaś mają swoje słabości, ale pokazują jak je pokonać, jak nie dać się lękowi, nie poddać i nie porzucić marzeń i nadziei. A wszystko to dla miłości, która dla nastoletnich serc jest zawsze najważniejsza.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ