Wielu z nas ma dziś świetną pracę, w której się spełnia, a która pewnie nawet nie była brana pod uwagę, kiedy byliśmy jeszcze w szkole średniej. Kiedyś oczywiście zastanawialiśmy się jakie są zawody, który z nich wybrać aby zarabiać dużo pieniędzy, jaki zawód byłby dla nas najlepszy. Ale później życie weryfikowało nasze marzenia.
Niewielka grupa ludzi już w szkole średniej, a nawet podstawowej wiedziała, kim chce zostać w przyszłości. Padały wtedy nazwy zawodów takie jak prawnik, lekarz, nauczyciel. I część z tych osób śmiało walczyła o swoją pozycję na tym polu, a dziś realizują się w wymarzonym zawodzie.
Inni do końca nie byli przekonani co do trafności obranej ścieżki kariery. Myśląc sobie o tym, jakie są zawody na rynku nie potrafili podjąć decyzji, i raczej dali się nieść chwilowej modzie. W ten sposób dużo ludzi zdecydowało się na studiowanie administracji czy pedagogiki, wybranego języka obcego, socjologii czy informatyki. W dzisiejszym świecie osoby, które zdecydowały się na zarządzanie, ekonomię czy informatykę na pewno nie mogą narzekać. Coraz więcej ofert pracy na rynku to właśnie praca dla wykwalifikowanych informatyków i ludzi znających się na liczbach czy pieniądzach.
Ktoś oczywiście mógłby powiedzieć, że nie ma złego czasu na przebranżowienie się. Jednak z wiekiem coraz trudniej jest podjąć decyzję o pozostawieniu znanego zawodu i rozpoczęciu nauki i pracy na zupełnie obcym polu. Nikt nie zagwarantuje nam, ze będzie nam łatwo, a wręcz przeciwnie- na rynek pracy wkraczają młodzi ludzie, którzy szybciej chłoną wiedzę, szybciej kojarzą fakty i są w stanie wymyślić innowacyjne rozwiązania.
Na rynku pracy są setki, jeśli nie tysiące najróżniejszych zawodów. Jeśli czujemy, że któryś z nich wydaje się nam ciekawy i w jakiś sposób pociągający, powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby zacząć w nim pracować. Na początku zawsze będzie trudno, ale w miarę nauki i zdobywania doświadczenia z każdym dniem powinno być nam łatwiej osiągnąć zamierzone cele i stać się ekspertem w wybranej dziedzinie.

www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłam
Następny artykułObliczanie pola powierzchni płaskich

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ