Szykujesz się do remontu kuchni? Rozważ wymianę starych urządzeń do gotowania na nowe. Dzięki temu zyskasz mnóstwo nowoczesnych funkcji i przyrządzisz potrawy, jakich w Twojej kuchni jeszcze nie było. Przygotowywanie posiłków stanie się łatwiejsze, a Ty codziennie zaskoczysz bliskich czymś nowym. Mało tego, wykorzystasz wreszcie przepisy, które gromadzisz w szufladzie od lat!

Wymiana płyty gazowej na…?

Jeśli do tej pory w Twojej kuchni stała kuchenka gazowa lub wykorzystywałeś samą płytę grzewczą zasilaną gazem, czas zastanowić się nad jej wymianą. Funkcjonalny i popularny odpowiednik to płyta indukcyjna.

Płyta indukcyjna wyewoluowała z modelu elektrycznego. Zwiera wszystkie jego funkcje, a ponadto dodatkowe. Jest droga w momencie zakupu, lecz generuje niższe koszty użytkowania względem elektrycznej poprzedniczki. Pozostaje chłodna tuż po wyłączeniu, na nieużywanych palnikach zaś można kroić produkty spożywcze czy stawiać naczynia. Płyta automatycznie rozpoznaje garnki i dostosowuje się do ich wielkości. Podgrzewa potrawy równomiernie, nigdy ich nie przypalając. Poznaj najlepiej oceniane płyty indukcyjne do 2000 zł.

Najlepszy piekarnik to…

Jeśli pozbywasz się kuchenki gazowej i urządzasz kuchnię w zabudowie, poza płytą indukcyjną przyda Ci się nowoczesny i funkcjonalny piekarnik. Zwróć uwagę na model elektryczny z funkcją termoobiegu, która działa podobnie do indukcji. Ogrzewa potrawy równomiernie ze wszystkich stron. Nawet jeśli zdecydujesz się przygotować kilka porcji i ustawisz je na innych piętrach, będą gotowe w jednym czasie.

Zdrowe gotowanie: parowar i grill elektryczny

Piekarniki elektryczne mają funkcje samoistnego czyszczenia, np. katalitycznego lub pyrolitycznego. Wystarczy, że po pracy przetrzesz je ściereczką – nie wymagają szorowania ani używania mocnych detergentów. Jeśli mają termosondę, bezbłędnie ocenisz moment wyciągnięcia mięsa czy ciasta. Możesz też piec jednocześnie rybę i drożdżówkę, wykorzystując technologię podziału piekarnika na dwie odrębne komory.

Czym jest suszarka spożywcza?

Miłośnicy zdrowego odżywiania niewątpliwie skorzystają na obecności w kuchni suszarki spożywczej. To rozkładane urządzenie, które na co dzień można trzymać w szafce z garnkami. Pozwala oszczędzić na wydatkach na zdrowe chipsy z owoców i warzyw. Teraz przygotujesz je w domu samodzielnie – masowo!

W suszarce wysuszysz także grzyby czy mięso, przedłużając ich przydatność do spożycia. Wybierz model o kilku piętrach, by suszyć większe ilości produktów.

Czym jest suszarka spożywcza

Zdrowe gotowanie: parowar i grill elektryczny

Smażone potrawy są smaczne, lecz nie najlepsze dla zdrowia. Obciążają żołądek i wątrobę, a także sprzyjają odkładaniu się kilogramów tam, gdzie nie chcemy. By zadbać o zdrowie, samopoczucie i sylwetki bliskich, wprowadź do codziennego menu więcej dań na parze i grillowanych.

Wyposaż kuchnię w parowar, by przygotowywać lekkie mięso, ryby i warzywa. Z kolei grill elektryczny umożliwi Ci urządzanie grill party przez cały rok, nawet długo po sezonie. Zaproponuj rodzinie lub gościom szwedzki stół. Każdy ułoży na grillu swoje ulubione produkty. Ponieważ usmażą się bez tłuszczu, będą o wiele zdrowsze od tradycyjnych, a przecież równie pyszne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ