Kupując nowe mieszkanie lub dom, myślimy o urządzeniu wnętrz. To przecież miejsce, gdzie nasza rodzina ma czuć się dobrze. Przestrzeń ma być urządzona komfortowo i gustownie, a ponadto praktycznie. Jak tego dokonać?

Pierwszym krokiem po zakupie mieszkania jest z pewnością określenie naszych potrzeb i stylu, w jakim mieszkanie chcemy urządzić. Najczęściej to łazienka i toaleta sprawiają pod tym względem najmniejszy problem, gdyż pole decyzyjne jest tu nieco zawężone – do wyboru wanna lub natrysk, sedes, umywalka, do tego meble odporne na wilgoć i oświetlenie. W kuchni szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię praktyczności mebli. Warto przemyśleć celowość posiadania wybranej ilości szafek, szuflad i półek. Cenną wskazówką jest też wykonanie testu wysokości zawieszenia szafek, jeszcze przed ich montażem. Pozostałe pokoje i sypialnie to szerokie pole do popisu dla kreatywności właścicieli. Kolory, kształty, materiały, struktury i faktury. Tutaj można dać upust swojej fantazji.

Jest jednak w każdym domu i mieszkaniu, nawet tym najmniejszym, miejsce, którego zagospodarowanie zawsze nastręcza wielu problemów. Mowa o przedpokoju. Miejsce, które tak naprawdę jest dla naszych gości wizytówką gospodarzy. Co zatem powinno znajdować się w przedpokoju, jakie meble na przedpokój wybrać? Bardzo często przedpokój jest dość wąski i niewielki, ale to negatywne wrażenie ciasnoty można w dużym stopniu zniwelować neutralną kolorystyką ścian, które optycznie powiększą przestrzeń. Warto też dobrać odpowiednie oświetlenie, którego wybór jest przeogromny – od małych, punktowych światełek led, poprzez klasyczne lampy, aż po nowoczesne designerskie żyrandole. W tym przypadku, przy wyborze liczy się również charakter całego mieszkania, ale warto wybrać oświetlenie, które dodatkowo rozpromieni przedpokój. Istotnym zagadnieniem, które trzeba przemyśleć jest też podłoga, a dokładniej to, czym nią wyłożymy. Ze względu na to, że jest to miejsce, które będzie miało kontakt z mokrymi butami, parasolami i innymi zanieczyszczeniami z zewnątrz, podłoga w tym miejscu powinna być dużo bardziej odporna na wilgoć i ścieranie niż w pozostałej części domu. Bardzo częstym wyborem jest gres, ale coraz bardziej popularne stają się materiały surowe jak beton czy żywica epoksydowa, które w odpowiednim otoczeniu mogą dać bardzo ciekawy efekt. Najważniejsze jednak w tym pomieszczeniu są meble na przedpokój. To ich odpowiedni dobór może sprawić, że mała przestrzeń nie będzie sprawiała wrażenia niepotrzebnie zagraconej, przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu jej potencjału. W sklepach zakupić można gotowe komplety stylowych i funkcjonalnych mebli dedykowanych temu rodzajowi pomieszczeń. Jedyne co musimy zrobić to określić jakie meble na przedpokój będą nam potrzebne. Zdecydowanie przyda się wieszak na ubrania – wiszący bądź stojący, w zależności od ilości miejsca i upodobań właścicieli, szafa na odzież wierzchnią oraz szafka na buty. Potem można już puścić wodzę fantazji i wybrać dodatki np. lustro, parasolnicę, szafeczkę na klucze itp.

Jak widać, istnieją triki, które odpowiednio zastosowane pomogą nam sprawić, by przedpokój stał się naszą naprawdę dobrą wizytówką i wstępem do dalszej, równie komfortowej części domu.

www.designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ