Odnaleziony gdzieś na strychu, odziedziczony po dziadku, wyszperany na pchlim targu, kupiony w sklepie z antykami, porzucony przez kogoś obok śmietnika- fotel antyk.
Niezależnie od sposobu w jaki staliśmy się jego właścicielami, możemy sobie pogratulować wspaniałego mebla z duszą.
Antycznego fotela w salonie nie da się przeoczyć.
Można go odnowić zachowując jego dawną formę i kolor, jeśli tego wymaga, można go od nowa obić dowolnym materiałem tak by pasował do reszty wystroju, można dopasować do niego wystrój- nie ma znaczenia co z nim zrobimy, byle cieszył nas i służył przez kolejne długie lata.
Taki mebel z reguły ma wiele zalet, jest piękny, wygodny, funkcjonalny, świetnie czyta się w nim popołudniową gazetę, ulubioną książkę, odpoczywa po ciężkim dniu, ogląda ulubiony film, albo drzemie w trakcie nudnego serialu.
Przygarnie każdego.
Zaletą starego fotela jest przede wszystkim to, że pasuje praktycznie do każdego wnętrza i stylu, sam w sobie jest ozdobą bez względu na to czy stoi w sąsiedztwie innych antyków czy wśród nowoczesnych mebli.
Sprawia, że mieszkanie zyskuje swój specyficzny klimat, jest miejscem w domu, które kojarzy się ze strefą odpoczynku i komfortu.
Najczęściej jest ulubieńcem całej rodziny, w związku z czym bardzo często to najbardziej oblegany mebel w domu.
Gdzie nabyć antyczny fotel?
Jak wspomnieliśmy wyżej nie należy załamywać rąk jeśli nie został nam przekazany w spadku po przodkach.
Jest mnóstwo miejsc gdzie można kupić tego typu meble, najczęściej już odrestaurowane w bardzo dobrym stanie, które nie będą wymagały żadnej naszej interwencji.
Praktycznie w każdym większym mieście są sklepy z antykami, gdzie znajdziemy nie tylko meble ale i inne stare przedmioty: książki, obrazy, porcelanę, biżuterię, militaria, przedmioty, które służyły do codziennego użytku przed wieloma dziesiątkami czy nawet setkami lat i wiele innych.
Wystarczy udać się do takiego sklepu i sprawdzić czy nie czeka tam na nas nasz nowy stary fotel.
Dobrym miejscem są również wszelkiego rodzaju pchle targi.
Każde szanujące się targowisko ma miejsce gdzie ustawiają swoje stoiska ludzie zajmujący się sprzedażą tego typu rzeczy, jeśli uzbroimy się w cierpliwość to i tam możemy go znaleźć. Być może będziemy musieli poświęcić na taki zakup więcej czasu, bo nie mamy pewności czy ktoś akurat wystawi na małym stoisku z antykami fotele, ale na pewno warto, bo przecież każdy z nas ma coś z myśliwego i satysfakcja z udanego polowania też jest istotna.
Istnieje też cała masa okazjonalnych jarmarków, gdzie zjeżdżają się kolekcjonerzy i handlarze z różnych stron kraju.
Często zdarza się też niespodzianka w postaci starego fotela nieopodal śmietnika osiedlowego.
Są ludzie zupełnie nieczuli na uroki starych mebli i bez żalu pozbywają się „starego grata”. Z reguły są one w gorszym stanie, ale miłośnik antycznego fotela wie jak temu zaradzić i chętnie się nim zaopiekuje.
Stary fotel ma bardzo wiele istotnych zalet, wad prawie żadnych, więc pozwólmy mu zagościć w naszym domu.

www.kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ