Pierwsze urodziny dziecka to zawsze niezwykle wesoła uroczystość. Wszyscy się cieszą, że małe dziecko rośnie i rozwija się prawidłowo. Cała rodzina wyczekuje, aż mały bobas będzie coraz większy i większy. Wszystkie babcie i ciocie chętnie rozpuszczają takiego małego słodziak i kupują mu różne prezenty. A jaki prezent na roczek dla chłopca może być odpowiedni?

Roczne dziecko nie jest jeszcze w pełni samodzielne. Może i potrafi już samodzielnie siedzieć czy poruszać się na swój sposób, nie powie nam jednak co mu się podoba albo co sam chciałby dostać.

W tym wieku u dzieci nie ma jeszcze rozwiniętego podziału na zabawki dla dziewczynek i dla chłopców.

Zawsze świetnym prezentem dla dziecka są zabawki. Można jednak podpytać rodziców małego szkraba czy nie mają ich za dużo. Kupując zabawki musimy wziąć pod uwagę wiek dziecka i unikać produktów z małymi elementami, ponieważ dzieci biorą takie małe elementy do buzi i może zrobić się niebezpiecznie – dziecko może taki element połknąć, lub w najgorszym przypadku zacząć się dusić, a my nie chcemy się do tego przyczynić. Dla takich dzieci świetne są maskotki, najlepiej jak najbardziej miękkie, bez przyklejanych elementów. Świetnie sprawdzą się też zabawki edukacyjne i ukierunkowane na rozwój fizyczny. Można dziecku na roczek kupić chociażby bujak na biegunach czy mały samochodzik – chodzik. Dzieci lubią bawić się także drewnianymi klockami lub piankowym i puzzlami. Zabawki interaktywne to jest doskonałą myśl. Niektóre dzieci już mogą wykazywać zainteresowanie książkami. Warto wtedy kupić książkę sensoryczną, którą dziecko będzie mogło przeczytać i podotykać.

Można pokusić się o bardziej praktyczny prezent dla chłopca na jego pierwsze urodziny. Mogą to być jakieś ubranka na niego, ale wtedy koniecznie trzeba podpytać rodziców o rozmiar. Można dać również jakiś kocyk. Nie dajemy nigdy na prezent pampersów czy mleka w proszku, ponieważ jest to niegrzeczne. Rodzicom można sprezentować również album dla dziecka na pierwsze urodziny.

www.bezpresji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ