Wygląd naszych ubrań w dużej mierze zależy od tego, jak o nie dbamy. Obecnie bardzo rzadko decydujemy się na pranie ręczne – wszystko wykonują za nas automaty. Dlatego niezwykle istotny jest wybór jakościowych środków piorących. Na rynku znajduje się teraz bardzo duża ilość różnego rodzaju preparatów. Od tradycyjnego proszku, po żele oraz modne teraz kapsułki. Każde z nich ma nieco inne działanie, warto się przekonać, które może być dla nas najlepsze.

Kapsułki do prania

Nie bez powodu kapsułki do prania stały się ostatnio tak bardzo popularne. Niektóre z nich zawierają płyn do płukania, do prania, a także zmiękczania ubrań. Jest to więc bardzo wygodny sposób na pranie. Wystarczy wybrać odpowiednią kapsułkę (są one tak jak proszki, przeznaczone do prania białego oraz kolorowego) i wrzucić ją do bębna. Należy pamiętać, że kapsułki te są rozpuszczane są w wodzie, dlatego warto położyć je na sam spód bębna. Wówczas na całym praniu znajdującym się w automacie zostanie równomiernie rozprowadzony płyn. Kapsułki do prania Persil (w drogerii internetowej Clineo.pl) to właśnie przykład produktu tzw. 3w1. Żel znajdujący się w nich pierze, zmiękcza oraz nadaje przyjemny zapach. Innym rodzajem są kapsułki do prania Vizir. Te posiadają dodatkowo płyn wybielający, dlatego też warto stosować je do białego prania. Pranie z wykorzystaniem tych kapsułek jest widocznie bielsze. Kapsułki do prania Ariel także są cenione oraz posiadają już wielu miłośników. Są one niezwykle skuteczne, dobrze dopierają pranie, nawet te bardzo zabrudzone. Wszystkie wyżej wspomniane kapsułki dokładnie usuwają te mniejsze oraz większe plamy widoczne na ubraniach. Kapsułki, jak łatwo zauważyć, są wygodne w użyciu. Większość z nich posiada dodatkowe płyny do płukania oraz wybielające, co jest dużym atutem.

Proszki do prania

Mimo tego, że na rynku pojawia się coraz większa ilość produktów do prania, to wielu z nas wciąż wybiera tradycyjne proszki. Ich formuła jest cały czas udoskonalana, dlatego też bardzo dobrze radzą sobie one z trudnymi plamami. Proszek do prania Vizir jest też wybierany przez rodziców, którzy troszczą się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci. Produkty chemiczne, takie jak środki piorące mogą uczulać skórę niemowlaków. Jednak proszki do prania są bezpieczne i dużo chętniej wybierane od kapsułek oraz żelów. Poza tym, chcąc dokładnie wyprać zabrudzone skarpetki lub koszulki, musimy skorzystać z jakościowego proszku (zapraszamy do zestawienia najlepszych proszków do prania). Innym przykładem proszku, na który warto zwrócić uwagę, jest proszek do prania E. Trzeba jednak pamiętać, że proszki do prania wymagają osobnego kupna płynów. Jest to jednak nieraz lepsze rozwiązanie, ponieważ zapewnia nam właściwą pielęgnację naszych ubrań. Bardzo skuteczny jest płyn do prania Sofin Global.

Żel do prania

Żele to świetne połączenie proszku oraz płynu do prania. Dzięki ich konsystencji bardzo dobrze rozprowadzają się w wodzie oraz wypłukują, dlatego nigdy niepozostawiana na ubraniach plam oraz zacieków. Żel do prania Persil, jak wszystkie produkty tej marki jest jakościowy i wydajny. Podobnie jak żel do prania Biały Jeleń. Jest to również naturalny środek, który nie uczula, a więc jest odpowiedni również dla alergików.

[Głosów:44    Średnia:2.6/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ